Dorota Serwa

Dyrektor Filharmonii
im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Sezon artystyczny 2018 jest pierwszym rokiem działalności orkiestry. W tym czasie zaplanowano 6 koncertów. Na każde spotkanie z Państwem proponujemy program, który stanowi kanon literatury koncertowej wszystkich orkiestr zawodowych świata. Jest on ambitny oraz wymagający od wykonawców najwyższych umiejętności, ale jednocześnie znany, lubiany i chętnie słuchany przez melomanów.

Dla podkreślenia lokalnej tożsamości Orkiestry mamy dla Państwa propozycję współtworzenia repertuaru orkiestry na kolejne lata. Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie, może wręcz propozycje programowe. Zapraszam zatem do podzielenia się swoimi marzeniami.

Cieszę się, że Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie została poproszona o patronat nad inicjatywą powstania w Państwa wyjątkowym mieście orkiestry kameralnej. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się jeszcze szerzej i aktywniej promować dorobek artystyczny polskich i światowych twórców, a CAMERATA Stargard stanie się dla Stargardu ważnym kulturalnym wyróżnikiem promującym miasto. Jednocześnie i przede wszystkim mam nadzieję, że jej działalność stworzy dla Państwa przestrzeń pełną pasji i miłości do muzyki, przestrzeń w której poczujecie się Państwo wyjątkowo, która pozwoli Państwu oderwać się od codzienności i poniesie w piękny świat dźwięków.

Wierzę, że orkiestra będzie także impulsem do kolejnych inicjatyw artystycznych dających szansę rozwoju promocji młodych Stargardzian nie tylko w ich mieście, ale w całym regionie i jeszcze dalej. Życzę Państwu niepowtarzalnych doznań, wielu niezapomnianych koncertów i radości, którą możemy każdego dnia czerpać zatapiając się w świat harmonii i dobrych emocji.