Stargardzkie Centrum Kultury

COOLtura czynna 24H!

Na mapie kulturalnej miasta Stargardzkie Centrum Kultury jest obecne od czterech dekad, a nasze kreatywne serce bije przez 24 godziny 7 dni w tygodniu! Nowoczesność i elastyczność są naszym największym atutem. Jesteśmy jedną z najbardziej aktywnych instytucji kulturalnych na mapie regionu, otwartą na różnorodność i czerpiącą z wielu dziedzin sztuki.

Stargardzkie Centrum Kultury to łącznie 25 860,45 m2 nowoczesnej przestrzeni, obejmującej m. in. pracownie tematyczne, dużą salę widowiskową, małą scenę, małą salę kinową i galerie wystawowe. To również najnowocześniejsze Stargardzie Centrum Nauki FILARY, Teatr Letni w Parku Bolesława Chrobrego i Amfiteatr Miejski, którego gruntowna modernizacja rozpoczęła się jesienią 2022 roku. Po remoncie stargardzki amfiteatr zmieści prawie 4000 widzów. Nasze przestrzenie są dostępne dla każdego – bez względu na wiek i sprawność. Budynki i miejsca spotkań dostosowane są dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Stargardzka kultura to przede wszystkim ludzie, artyści i ich historie, które sprawiają, że nasza instytucja to przestrzeń otwarta dla wszystkich – jest punktem centralnym rozwoju i kreatywnych działań, a także miejscem rozwijania talentów zarówno tych młodych, jak i starszych.

Stargardzka scena przez cały rok gości artystów polskiego i światowego formatu. Poprzez swoje działania integrujemy lokalną społeczność i wsłuchujemy  się w oczekiwania mieszkańców, czyniąc kulturę bardziej dostępną. Stargardzkie Centrum Kultury to kombinat współpracy i dialogu dający idealne warunki do swobodnego eksperymentowania w kulturze i sztuce.

Zapraszamy do NAS!

Do zobaczenia!

Foto: Roman Budzowski