Grzegorz Konopczyński

Kierownik Orkiestry Camerata Stargard

Sezon artystyczny 2018 jest pierwszym rokiem działalności orkiestry. W tym czasie zaplanowano 6 koncertów. Na każde spotkanie z Państwem proponujemy program, który stanowi kanon literatury koncertowej wszystkich orkiestr zawodowych świata. Jest on ambitny oraz wymagający od wykonawców najwyższych umiejętności, ale jednocześnie znany, lubiany i chętnie słuchany przez melomanów.

Dla podkreślenia lokalnej tożsamości Orkiestry mamy dla Państwa propozycję współtworzenia repertuaru orkiestry na kolejne lata. Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie, może wręcz propozycje programowe. Zapraszam zatem do podzielenia się swoimi marzeniami.

Za pulpitami Orkiestry Camerata Stargard zasiadają wspaniali wirtuozi instrumentów. Są nimi muzycy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, profesorowie stargardzkiej Szkoły Muzycznej, jej wybitni absolwenci oraz wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie. Orkiestra pracuje pod batutą dyrygenta, pedagoga i skrzypka. Wszyscy tworzą wyjątkowy zespół, który gwarantuje niepowtarzalne chwile obcowania z pięknymi dźwiękami.
Zapraszając Państwa na koncerty Orkiestry posłużę się myślą Witolda Lutosławskiego, uważanego za najwybitniejszego – obok Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego –  kompozytora wszechczasów.

„Pragnę znaleźć tych, którzy czują tak samo, jak ja … ”
Witold Lutosławski

Z muzycznym pozdrowieniem
Grzegorz Konopczyński