30.09.2021

Dofinansowanie partnerskiego projektu z miastem Greifswald

Opis:
Z przyjemnością informujemy, że Stargardzkie Centrum Kultury otrzymało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie partnerskiego projektu pn. „KULTURA ONLINE OD NAS – DLA WAS. Wzmacnianie twórczości artystycznej w okresie pandemii COVID 19 na obszarze transgranicznym”, w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA

Projekt zakłada współpracę Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Uniwersyteckiego i Hanzeatyckiego Miasta Greifswald w zakresie wzmacniania twórczości artystycznej w okresie pandemii COVID 19 na obszarze transgranicznym , poprzez dzielenie się twórczością, przekazywanie online przygotowanych i przetłumaczonych na język partnera inscenizacji, koncertów i galerii wystawowych, a także wymianę dobrych praktyk

Budżet projektu dla SCK to 47 184,30 Euro Dofinansowanie – 85 % w kwocie 40 106,65 Euro

Dzięki dofinansowaniu SCK zakupi m.in.:

 • sprzęt muzyczny (pianino cyfrowe, mikrofony pojemnościowe, instrumenty ukulele, głośniki, mikser cyfrowy, kolumny aktywne)
 • sprzęt do organizowania warsztatów, koncertów i wideokonferencji, fotografowania i nagrywania, a także do obróbki multimedialnej i graficznej oraz przechowywania danych (komputery, kamerę, aparat fotograficzny, statywy oświetleniowe, lampę studyjną, bezprzewodowe mikrofony krawatowe, lampy fotograficzne, softbox, parasol fotograficzny, serwer wraz z dyskami do przechowywania danych, rzutnik)
 • sprzęt dezynfekujący i środki ochrony indywidualnej: stacje dezynfekujące z możliwością pomiaru temperatury, płyny dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe i maseczki ochronne.

W ramach projektu zbudowana zostanie również nowa strona internetowa SCK, tłumaczona na język sąsiada, w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Organizowane będą koncerty, lekcje gry na instrumentach, wideokonferencje i to wszystko w ramach polsko – niemieckiej współpracy z Uniwersyteckim i Hanzeatyckim Miastem Greifswald.

Bardzo się cieszymy i już nie możemy doczekać się wspólnych działań.

30.09.2021

Witamy na partnerskiej stronie Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Uniwersyteckiego i Hanzeatyckiego Miasta Greifswald
Działamy RAZEM dla kultury obu miast, w ramach współpracy transgranicznej!
Zapraszamy do polubienia naszej strony i obserwowania naszych wspólnych, polsko – niemieckich działań

01.10.2021

Ach, jak się cieszymy
Pierwsze zakupy w ramach projektu pn. „Kultura online od Nas dla Was…” już za nami.
Dzięki wyposażeniu zakupionemu z dofinansowaniem Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów, Stargardzkie Centrum Kultury zakupiło:
2 funkcjonalne stacje dezynfekujące

 • Aparat fotograficzny z obiektywem
 • 2 zestawy mikrofonów krawatowych, bezprzewodowych
 • 2 Laptopy z oprogramowaniem
 • 5 ukulele z pokrowcami
 • pianino cyfrowe wraz z ławą i wyposażeniem dodatkowym
 • dyski do przechowywania danych
 • projektor, kamerę i mikrofon do wideokonferencji
 • komputer stacjonarny do obróbki multimedialnej

Zakupiony sprzęt umożliwi nam realizację działań projektowych w sieci skierowanych do mieszkańców Stargardu i Greifswaldu. Już nie możemy doczekać się tej współpracy

29.10.2021

Wczoraj odbyła się pierwsza wideokonferencja, w ramach partnerskiego projektu Miasta Greifswald i Stargardzkiego Centrum Kultury pn. „Kultura nie ma granic”.
Podsumowanie? Tylko jedno. Zapowiada się fascynujące partnerstwo. Mnóstwo wspólnych obszarów do działania i ta sama pasja do tworzenia kultury

 • Stargardzkie Centrum Kultury
 • Kulturzentrum St. Spiritus
 • Musikschule Greifswald

A na zakończenie spotkania – niespodzianka od SCK – minirecital Arkadiusza Brykalskiego, aktora pochodzącego ze Stargardu, a obecnie mieszkającego w Warszawie. Stargard z dumą prezentuje aktorstwo i śpiew artysty, który ze Stargardem jest nadal bardzo związany. Tu ma rodzinę i tu chętnie zawsze wraca.
Arek Brykalski jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni i filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Jako aktor i śpiewak należał do zespołów: Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Obecnie pracuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Partnerzy z Greifswaldu byli pod wrażeniem występu artysty. Stargard natomiast dostał zaproszenie do udziału w polskim festiwalu online, który odbędzie się pod koniec miesiąca
Partnerskie jednostki realizują dwa wspólne projekty ze środków Programu Interreg VA:

 • Kultura online od Nas dla Was
 • Kultura nie zna barier

19.11.2021

Kochani! W najbliższy wtorek, 23 listopada o godzinie 20.00 odbędzie się Greifswaldzki Festiwal Kultury Polskiej „polenmARkT“.
Organizatorom udało się zaprosić do Greifswaldu popularnego muzyka jazzowego Piotra Wojtasika
Transmisja live z tego wyjątkowego wydarzenia będzie dostępna pod linkiem: https://www.polenmarkt-festival.de/dienstag-23.html
Wraz z naszymi partnerami z Greifswaldu – Kulturzentrum St. Spiritus, zapraszamy do oglądania koncertu, który będzie dostępny online tylko 23 listopada od godziny 20.00.
Muzyka Piotra Wojtasika, jednego z najpopularniejszych polskich jazzmanów zachwyca publiczność na całym świecie – teraz zagości ona ponownie w Greifswaldze.
„To Whom It May Concern” to tytuł jego najnowszego albumu. Od ponad 30 lat polski trębacz jazzowy, wybitny mistrz improwizacji i kompozytor snuje opowieść w swym własnym, wyjątkowym języku muzyki.

21.12.2021

15 grudnia odbyła się wideokonferencja, podczas której partnerzy ze Stargardu I Greifswaldu mogli spotkać się online.
To było niezwykle miłe spotkanie, które zapamiętamy na długo.
Za umilenie czasu muzycznymi przerywnikami dziękujemy naszym fantastycznym instruktorom gry na ukulele
Bartłomiejowi Orłowskiemu i Torstenowi Janke
Prezentujemy krótki filmik z naszego spotkania.
Wszystkim uczestnikom wideokonferencji dziękujemy za obecność i wspaniałą atmosferę
Pozdrawiamy

23.12.2021

Jest i ono. Logo naszej współpracy
Wspólne projekty realizowane są w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA
wróć