Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rękodzieła na warsztaty do Pracowni Rzemiosła! W ramach zajęć można poznać od podstaw takie techniki, jak tkanie, szydełkowanie czy szycie ręczne – oraz doskonalić swoje umiejętności podczas wykonywania przedmiotów użytkowych. Podczas warsztatów uczestnicy tworzą rzeczy praktyczne i przydatne, lub czysto dekoracyjne – ale zawsze niepowtarzalne!

Małgorzata Just – Prowadząca

Z wykształcenia socjolog, pedagog i terapeuta zajęciowy. Całkowicie zaangażowana w poznawanie i dokształcanie się w historycznych technikach tkackich. Interesuje się tkaniem, przędzeniem, barwieniem w czasach wczesnego średniowiecza. Z współczesnych technik dziewiarskich najbliższą jest jej szydełkowanie. Przede wszystkim dba o dobrą atmosferę podczas warsztatów, dzięki czemu są one nie tylko czasem nauki, ale również miłym spotkaniem dla osób o podobnych zainteresowaniach.

  • Termin zajęć:
    wtorek – 17:00 – 19:00

  • Opłata:
    70 zł miesięcznie

Warsztaty tkania krajek na bardku

Krajka jest jedną z najstarszych form tkackich. Sposób jej wykonania na bardku jest wstępem do zapoznania z techniką tkacką. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się projektować proste wzory z 2-3 kolorów przędzy, przygotowywać osnowę i osnuwać bardka, posługiwać się czółenkiem, rozpoczynać i zakańczać tkaninę. Najważniejszym zadaniem będzie utrzymanie równego napięcia osnowy i równych brzegów. Utkana krajka może być paskiem, dekoracyjną tasiemką, zakładką do książki.

Warsztaty szydełkowania

Szydełkowanie, to niezwykła technika, która może służyć do wykonania zarówno niewielkich form takich, jak biżuteria, etui na telefon, jak i większych jak torby, swetry a nawet dywany.

Szycie ręczne

Szycie ręczne, to taka zapomniana, a jednak bardzo przydatna technika. Po pierwsze może służyć do samodzielnego wykonania drobnych przedmiotów codziennego użytku, po drugie może być wstępem do nauki haftu

Fotogaleria