Kino Stargardzkiego Centrum Kultury

Kino SCK rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2006 roku jako znacząca część Stargardzkiego Centrum Kultury. Od tamtej pory stara się zapewnić mieszkańcom naszego miasta najwyższą jakość usług oraz szeroki możliwie repertuar filmowy. Jako że nie można stać w miejscu i trzeba się rozwijać oraz nadążać za coraz to nowszą technologią w styczniu 2010 roku nastąpił ogromny przełom którym był zakup pierwszego, nowoczesnego projektora cyfrowego w standardzie DCI (Digital Cinema Initiatives). Odtąd kino SCK ma możliwość wyświetlania filmów w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku oraz w technologii 3D.

Następny wielki krok do przodu nastąpił w kwietniu 2013 r. kiedy to przekształcono starą kotłownię na salę kinową którą nazwano „Piwnicą Artystyczną”. Sala ta również została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt.

W kinie aktualnie znajdują się dwie sale które dysponują najwyższej jakości sprzętem kinowym dostosowanym do wyświetlania filmów w najlepszej możliwej jakości obrazu i dźwięku, zarówno w formacie 2D jak i 3D.

Sala nr 1:

  • 394 miejsca  ( 215 parter, 179 balkon)
  • Dostosowana dla osób niepełnosprawnych
  • Klimatyzowana

Sala nr 2:

  • 80 miejsc
  • Dostosowana dla osób niepełnosprawnych
  • Klimatyzowana

Kino wyposażone jest również w nowoczesny bufet kinowy który serwuje znakomity świeży popcorn, kawę  i napoje chłodzące.
Nowoczesny system sprzedaży umożliwia rezerwację biletu za pośrednictwem Internetu. Kino wyposażone jest również w terminale do kart płatniczych.

Poza standardowym repertuarem w kinie odbywają się również inne wydarzenia takie jak np: Ladies Night, Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego, The Metropolitan Opera Live in HD oraz Dziecięce Poranki.