2d polski
  • Dokumentalny

  • 1 godz. 14 min.

  • Od lat: –

  • Polska

  • Bilety: 12 zł

„To jest kolebka naszej ukochanej muzyki. Tam musimy się sprawdzić” – w taki sposób Michał Urbaniak przekonał polską wokalistkę jazzową Urszulę Dudziak, żeby wyruszyła z nim na podbój USA.
Film jest zapisem tej fascynującej i burzliwej podróży, opowiadanej zza kadru przez samą artystkę – skądinąd wyborną gawędziarkę. Jego tworzywem są archiwalia przybliżające PRL lat 60. czy Nowy Jork w latach 70. i 80. oraz sama muzyka. Słuchając scatowych wokaliz, poznajemy Dudziak jako kobietę, imigrantkę i przede wszystkim nadzwyczajną artystkę, tworzącą z największymi osobowościami jazzu.

Film nagrodzony Złotym Hejnałem dla najlepszego pełnometrażowego dokumentalnego filmu muzycznego na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2023.

Reżyseria: Agnieszka Iwańska

SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ FILMU AGNIESZKĄ IWAŃSKĄ.

Seans filmu poprzedzi

15-LECIE STUDIA MUNKA

STARSZA PANI SZUKA

Dokumentalny, Polska 2023 (24 min)

Krystyna ma 72 lata i nigdy nie doświadczyła prawdziwej miłości. By to odmienić, zapisuje się do biura matrymonialnego. Kolejne randki przynoszą jedynie rozczarowanie, a kontakt ze starzejącymi się mężczyznami uświadamia kobiecie, że związek może wcale nie być tym, czego brakuje jej do szczęścia.

Film nagrodzony m.in. na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Festiwalu „Kamera Akcja” w Łodzi, nagrodą publiczności na festiwalu „żubrOFFka” oraz Jańcio Wodnikiem na festiwalu „Prowincjonalia” we Wrześni.

Reżyseria: Maria Wider

ZAREZERWUJ BILET NA TEN FILM

Wskaż kursorem na dzień seansu, a następnie kliknij w godzinę, aby przejść do strony rezerwacji biletów

22.05.2024
Środa