2d napisy
 • Wojenny

 • 1 godz. 42 min.

 • Polska / Ukraina

 • Bilety: normalny 15 zł / ulgowy: 10 zł

  Dokumenty uprawniające do zakupu biletu ulgowego na seanse filmowe CSKF:
  – Stargardzka Karta Mieszkańca
  – karta członkowska CSKF
  – Zachodniopomorska i Stargardzka Karta Seniora
  – Ogólnopolska i Samorządowa Karta Dużej Rodziny
  – karta członkowska Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  – inne zniżki wynikające z regulaminu kina

Jest rok 2014. Miszko i Lew są kolegami z jednej wsi, którzy służą na trałowcu „Czerkasy” należącym do marynarki wojennej Ukrainy. Stacjonują w porcie krymskiego jeziora Donuzław połączonego z Morzem Czarnym. Kiedy rozpoczyna się inwazja Krymu przez „zielone ludziki”, a prezydent Janukowycz ucieka z kraju, „Czerkasy” wraz z innymi statkami floty ukraińskiej zostaje zablokowany na jeziorze. Kolejne ukraińskie statki poddają się Rosjanom, jedynie załoga trałowca „Czerkasy” stawia opór. Tymczasem Rosjanie przygotowują się do szturmu trałowca. Marynarze muszą podjąć decyzję czy bronić się za wszelką cenę i do końca. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą.

Recenzja: Filmweb.pl

Wyjątkowe, aktualne i poruszające – takie będą najbliższe Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego. Film „U311. Czerkasy” w reżyserii Tymura Yashchenki. Gościem specjalnym będzie Iwona Marciszak ze Związku Ukraińców.
Jest rok 2014. Miszko i Lew są kolegami z jednej wsi, którzy służą na trałowcu „Czerkasy” należącym do marynarki wojennej Ukrainy. Stacjonują w porcie krymskiego jeziora Donuzław połączonego z Morzem Czarnym. Kiedy rozpoczyna się inwazja Krymu przez „zielone ludziki”, a prezydent Janukowycz ucieka z kraju, „Czerkasy” wraz z innymi statkami floty ukraińskiej zostaje zablokowany na jeziorze. Kolejne ukraińskie statki poddają się Rosjanom, jedynie załoga trałowca „Czerkasy” stawia opór. Tymczasem Rosjanie przygotowują się do szturmu trałowca. Marynarze muszą podjąć decyzję czy bronić się za wszelką cenę i do końca. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą (opis z Warszawskiego Festiwalu Filmowego).
Reżyseria: Tymur Walentynowicz Yashchenko.
Scenariusz: Robert Kwilman / Tymur Walentynowicz Yashchenko.
Gatunek: wojenny
Produkcja: Polska / Ukraina
Bilety w cenie 10 złotych (z kartą członkowską, seniora i Stargardzką Kartą Mieszkańca) oraz 15 złotych (bez kart).

CSKF Czerkasy-cskf

ZAREZERWUJ BILET NA TEN FILM

Wskaż kursorem na dzień seansu, a następnie kliknij w godzinę, aby przejść do strony rezerwacji biletów