2d napisy
  • Biograficzny / Dramat

  • 1 godz. 53 min.

  • Polska / Wielka Brytania / USA

  • Bilety: normalny 15 zł / ulgowy 15 zł

„Silent Twins” Agnieszka Smoczyńska, Przemek Lewandowski i Krzysztof Spór w KINIE Stargardzkiego Centrum Kultury w ramach CSKF. Widzimy się 28 lutego o godz. 18:30 na dużej sali SCK,
a tam najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej!
„SILENT TWINS” – anglojęzyczny wizjonerski debiut Agnieszki Smoczyńskiej. Choć zrealizowany w oparciu o reportaż Marjorie
Wallace, wypełniony po brzegi muzyką, przeniesie nas w świat mydlanych oper, thrillerów i zmysłowych musicali, starych reklam i poklatkowych animacji. Na ekranie czeka nas wszystko to, co najpiękniejsze i co pokazuje perspektywę kobiet. Historia czarnoskórych bliźniaczek, które nie mogą żyć ani bez siebie, ani razem, i których nastoletni bunt wymknął się spod kontroli.
Studium toksycznej więzi? Artystycznego geniuszu? Czy kobiecego buntu? Ballada o niemożliwej miłości? A może to opowieść o ucieczce od rasistowskiego społeczeństwa?
AGNIESZKA SMOCZYŃSKA – reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka. Wszechstronnie wykształcona. Znana nam z niezapomnianych obrazów wielkiego ekranu jak: „Córki dancingu”, „Fuga”, „Aria Diva”, „3 love”. Nazwisko hot-top polskiej kinematografii. Nominowana do 23 nagród, zdobywczyni 19 międzynarodowych i ogólnopolskich nagród Festiwali Filmowych w tym w Gdyni, Krakowie czy Nowym Yorku. Dwa jej filmy, Fuga i The Silent Twins, prezentowane były na MFF w Cannes, a jeden z nich obejrzymy wspólnie Kinie SCK.
PRZEMEK LEWANDOWSKI – dyrektor artystyczny Ińskiego Lata Filmowego, którego 50-lecie będziemy celebrować w sierpniu. Upowszechniacz kultury filmowej, propagator kina ambitnego i artystycznego. Miłośnik kinematografii, ludzi i podróży. Zawdzięczamy mu lineup Ińskich Lat Filmowych i coroczne spotkania w Kinie Gryf wokół podróży i reportaży o już znanej nazwie i reputacji „Włóczykije”.
KRZYSZTOF SPÓR – już dobrze nam znany dziennikarz zajmujący się szeroko pojętą tematyką filmową, promotor i animator i znawca kultury filmowej. Jego prace znamy m.in. z portalu Stopklatka.pl i bloga Spór w kinie. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Dyrektor artystyczny festiwalu „Lato z Muzami”. Juror krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych.
Po seansie, obowiązkowa obecność na dyskusji.
Widzimy się już wkrótce.

ZAREZERWUJ BILET NA TEN FILM

Wskaż kursorem na dzień seansu, a następnie kliknij w godzinę, aby przejść do strony rezerwacji biletów