15-LECIE CSKF
2d polski
  • Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych Jubileusz 15-lecia Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, planowany na czwartek, 23 listopada zostaje przeniesiony na inny termin, o którym Państwa poinformujemy. Wszystkie wejściówki i rezerwacje nie tracą swojej ważności. Serdecznie przepraszamy i jednocześnie dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.

    Członkom zespołu wszyscy życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do zobaczenia niebawem w Stargardzie.

  • Polska

  • Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Kina SCK. Liczba miejsc ograniczona.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie zbiór filmów nakręconych przez założyciela cyklu Bohdana Kowalskiego. Filmy z kolekcji „Archiwum Rodziny Kowalskich” będą ilustrowane muzyką na żywo w wykonaniu grupy Małe Instrumenty. Zespół eksperymentuje z dźwiękiem, wykorzystując do tego zarówno nieduże rozmiarowo profesjonalne instrumenty, jak również zabawki, przeszkadzajki i przedmioty wydające unikatowe brzmienia. Muzyka, która powstaje dzięki temu ma niepowtarzalny klimat, charakter, barwę. Jest muzyczną, ilustracyjną podróżą, która wypełnia wyobraźnię widowni i pogłębia odbiór filmowego przekazu.
Jubileuszowy CSKF poprowadzi Krzysztof Spór – dziennikarz filmowy i autor bloga „Spór w kinie”. Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Przemysław Lewandowski – dyrektor artystyczny Ińskiego Lata Filmowego.
Bohdan Kowalski przez całe życie umiejętnie łączył zawód nauczyciela – polonisty z działalnością kulturalną w zakresie filmu, fotografii i wychowania morskiego. Wśród wielu nagród i odznaczeń był również laureatem nagrody Prezydenta Stargardu dla stargardzkich twórców kultury. Wybitny stargardzianin, filmoznawca, fotograf, marynista, autor wielu artykułów, wierszy i kilku książek. Pomysłodawca i wieloletni współorganizator Ińskiego Lata Filmowego. Wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Stargardu i przyjaciel młodzieży.

ZAREZERWUJ BILET NA TEN FILM

Wskaż kursorem na dzień seansu, a następnie kliknij w godzinę, aby przejść do strony rezerwacji biletów