Ogłaszamy konkurs dla młodzieży pod hasłem „MŁODZI VS UZALEŻNIENIA”.
Do wygrania atrakcyjne nagrody.
#NOWEFIO, #NIW sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO, Komitet do spraw Pożytku Publicznego
Regulamin konkursu
I. Postanowienia ogólne:
- Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs o charakterze profilaktycznym, pod hasłem „MŁODZI VS UZALEŻNIENIA”.
Konkurs odbywa się w ramach projektu „Najtrudniejszy mecz w życiu”. - Organizatorem konkursu jest Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa działająca w Stargardzkim Centrum Kultury.
- Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku do 19 lat włącznie.
II. Cele konkursu:
- przeciwdziałanie uzależnieniom, w tym uzależnieniom behawioralnym
- wspieranie dzieci i młodzieży w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu,
- uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami
- promocja zdrowego stylu życia przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych,
- zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych
- uzyskanie oryginalnych projektów prac, promujących życie bez uzależnień.
III. Zadanie
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy w formie filmu (minimalna długość: 30 s), stworzeniu grafiki, plakatu lub krótkiego tekstu (minimum 500 znaków, maksymalnie 5000 znaków) na temat „MŁODZI VS UZALEŻNIENIA”. Dopuszcza się stworzenie pracy w formie papierowej, wówczas należy ją sfotografować.
Praca powinna odwoływać się do tematu uzależnień (np. alkoholizm, narkomania, zakupoholizm, hazard, dopalacze, nadużywanie telefonu i komputera, pracoholizm, kompulsywne objadanie się, siecioholizm) – chodzi przede wszystkim o wyeksponowanie negatywnych skutków płynących z uzależnienia, jak również o pokazanie postaw prozdrowotnych, alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego (ze szczególnym uwzględnieniem sportu).
Praca należy przesłać na adres mailowy: takapracownia@interia.pl
Ostateczny termin nadesłania prac mija 30.09.2022 r.
IV. Ocena prac:
Prace oceni jury złożone z realizatorów projektu „Najtrudniejszy mecz w życiu”.
Jury weźmie pod uwagę:
- zawartość merytoryczną pracy
- przesłanie pracy
- formę przekazu
- zgodność z tematyką
- kreatywność
- jakość wykonania.
V. Nagrody
Autorzy najlepszych plakatów profilaktycznych otrzymają nagrody zakupione w ramach projektu „Najtrudniejszy mecz w życiu” ze środków Narodowego Instytutu Wolności NOWEFIO,
VI. Ogłoszenie wyników konkursu
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku 2022 roku. Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie Facebookowej Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa.
VII. Inne
- Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację w mediach społecznościowych, na stronie internetowej organizatora i w innej formie.
- Praca konkursowa nie może naruszać praw osób trzecich, przepisów prawa oraz musi być zgodna z normami obyczajowymi.
- W przypadku niepełnoletnich uczestników konkursu, do pracy załączone winno być oświadczenie jednego z rodziców lub opiekunów prawnych, wyrażające zgodę na udział konkursie na zasadach określonych w regulaminie – zdanie „Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w konkursie „Młodzi vs uzależnienia”, na publikację pracy i wizerunku dziecka”.
- Uczestnik konkursu/przedstawiciel ustawowy udziela organizatorowi bezterminowej i nieodpłatnej zgody na korzystanie z pracy konkursowej w celach profilaktyczno-edukacyjnych, z podaniem imienia i nazwiska autora, stosownie do potrzeb organizatora.