Wystawa fotografii Joanny Lebiody
  • WERNISAŻ

  • Wtorek, 30.01.2024

  • godz. 18:00

  • Galeria 108, Hol Stargardzkiego Centrum Kultury

  • Wstęp wolny!

Pokochałam fotografowanie kilka lat temu, choć i wcześniej nie byłam obojętna na piękno otaczającego mnie świata. Jednak wszystko diametralnie się zmieniło, gdy w moje ręce trafiła pierwsza lustrzanka. Cały wolny czas poświęcałam na fotografowanie i tak mam do dzisiaj. Od pięciu lat należę do Fotoklubu Zamek działającego przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Od czterech lat jestem także w składzie grupy artystycznej Malachit, działającej przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Moje prace można było zobaczyć między innymi w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance, w Kubie Wojskowym w Stargardzie, w moich rodzimych Dolicach w Gminnym Centrum Kultury oraz w Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim i w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Mam na koncie wiele nagród w konkursach fotograficznych na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Największym powodem do dumy jest zdobycie przeze mnie brązowego medalu Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w międzynarodowym konkursie fotograficznym ,,Wszystkie Dzieci Świata”.

Odkąd rozpoczęła się moja przygoda z fotografią patrzę na świat inaczej, wypatruję kadrów i gdy tylko to możliwe, uwieczniam. Najczęściej są to krajobrazy, ale fotografuję również ludzi, przyrodę, architekturę. W 2022 roku uzyskałam członkostwo w Fotoklubie Rzeczypospolitej Polskiej, uzyskując tytuł Artysty Fotografa Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, z czego jestem niezmiernie dumna. Wystawa ,,Kwiaty zaklęte w kwadraty” była już pokazywana w Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance oraz w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. W Stargardzkim Centrum Kultury

zaprezentuję nową, rozszerzoną, wersję tej wystawy. Są to fotografie kwiatów wykonane w moim najbliższym otoczeniu, na potwierdzenie tezy, iż piękna nie trzeba daleko szukać.