• KONCERT / WYSTAWA

  • Niedziela, 02.10.2022

  • godz. 17:00

  • Mała Scena

  • Wstęp wolny!

Przed nami kolejny sezon Stargardzkiej Sceny Młodych. Nowy sezon otworzy Patrycja Kucharzyk & Amelia Anders. Zanim trafią na wielkie sceny i światowe galerie, zaprezentują się specjalnie dla swojej publiczności! To będzie niezapomniany wieczór talentu i emocji dlatego nie może Was zabraknąć! Stargardzka Scena Młodych odbywa się pod Patronatem Prezydenta Stargardu.

Patrycja Kucharzyk jest uczennicą stargardzkiego „starego ogólniaka”. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat – a zamiłowanie do śpiewu szybko sprawiło, że młoda pasjonatka zaczęła pobierać nauki u profesjonalistów. Swój głos doskonaliła w Szczecinie, zaś od kilku lat uczestniczy w zajęciach w „emdeku” – śpiewa z zespołami Dzikie Wino i Layla. Występowała nie tylko na scenie MDK. Patrycję można było zobaczyć w Teatrze Letnim podczas COOLturalnych Wakacji, koncercie finałowym WOŚP a ostatnio w Jazzment Klub na szczecińskim Podzamczu. Artystka potrafi w niezwykły sposób wpłynąć na barwę swojego głosu – raz brzmienie jest lekkie i rozczulające a niekiedy… potęga i jego siła trzęsie sceną. „Muzyka to fundament życia każdego człowieka” – uważa młoda artystka, która wśród swych zainteresowań wymienia także modę, sztukę i podróże. No właśnie, gdy to publikujemy, Patrycja wygrzewa się w pięknej Grecji!

Amelia Anders to wyjątkowa i kreatywna artystka. Na co dzień uczy się w „nowym” . Jest twórczość opiera się w wielu przypadkach na nowoczesnej formie postrzegania świata. Malarstwem interesowała się od dawna – ale dopiero podczas pierwszego lockdownu pandemii COVID-19 w 2020 roku, zaczęła systematycznie przenosić swoje inspiracje na płótno.

Poza malarstwem jej pasją jest film – zafascynowana kinem stara się w swych pracach łączyć te dwie gałęzie sztuki. Efektem są impresje w dużym stopniu nawiązujące do legendarnej „polskiej szkoły plakatu”, która zdobyła uznanie na całym świecie i zagościła w galeriach i muzeach sztuki. Wśród swych ulubionych twórców kina wymienia głównie tych, których filmy emanują swoistą malarskością – przede wszystkim Wesa Andersona, który znany jest z ekscentrycznego i niekonwencjonalnego stylu swoich autorskich filmów.
„Przenoszę na płótno emocje towarzyszące mi przy oglądaniu filmu, zachwyca mnie gra aktorska i sposób wyrażania emocji”- mówi artystka. Na wystawie podczas Stargardzka Scena Młodych | Patrycja Kucharzyk & Amelia Anders zobaczymy ponad 20 prac powstałych w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wernisaż współfinansowany z projektu Inspirujący Stargard ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030.