Stargardzka scena młodych
  • Niedziela, 07.05.2023

  • godz. 17:00

  • Mała Scena SCK

Majowa odsłona Stargardzkiej Sceny Młodych odkrywa kolejnych młodych i zdolnych! Już 7 maja o godzinie 17:00 na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury! Co tym razem zobaczymy na stargardzkiej scenie? Kogo poznamy? Jakie nazwiska dołączą do grona stargardzkiego świata artystycznego? Przed Państwem Amelia Miskis (I Liceum Ogólnokształcące i Chaly Herman Oleksandrovych (Szkoła Podstawowa nr 3).
Zapraszamy! Wstęp wolny! Czeka na Was świetny występ, cudowna wystawa i… coś pysznego! Na wydarzenie zaprasza Rafał Zając – prezydent Stargardu oraz Stargardzkie Centrum Kultury. Do zobaczenia! Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/603384261683237/?active_tab=discussion
𝐀𝐦𝐞𝐥𝐢𝐚 𝐌𝐢𝐬𝐤𝐢𝐬 | rocznik 2006, uczennica I Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie. Od ponad pięciu lat uczestniczka zajęć prowadzonych przez Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” Brama Galeria Sztuki Malowanie nie jest dla niej wyłącznie sposobem spędzania czasu ale przede wszystkim narzędziem służącym wyrażeniu siebie i pokazywaniu swojego wewnętrznego świata.
Każdy obraz, który tworzy jest pełen emocji. Uwielbia eksperymentować z różnymi technikami malarskimi i kolorami. Malowanie jest dla niej pasją, która daje jej wiele radości i spełnienia. Jest przekonana, że kluczem do sukcesu jest robienie tego, co się kocha. Motto „Rób to co kochasz, kochaj to co robisz” jest dla niej motywacją do ciągłego dążenia do celów i realizacji swoich marzeń. Twórczość młodej artystki mogliśmy podziwiać podczas ubiegłorocznego wernisażu prac uczestników warsztatów plastycznych w Bramie Wałowej.
𝐂𝐡𝐚𝐥𝐲 𝐇𝐞𝐫𝐦𝐚𝐧 𝐎𝐥𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐫𝐨𝐯𝐲𝐜𝐡 | rocznik 2009 roku. Urodzony w Pryłukach w obwodzie Сzernihowskim w Ukrainie. Już od najmłodszych lat uczęszczał na lekcje indywidualne a następnie do szkoły muzycznej na lekcję gry na akordeonie. To zaowocowało startem w międzynarodowym konkursie młodzieżowym, podczas którego zajął 3 miejsce. Potem zaczęło się ekscytujące, „konkurencyjne” życie… Startował w regionalnych, krajowych i międzynarodowych konkursach, w których jurorami byli najwybitniejsi kompozytorzy Ukrainy. Herman nigdy nie schodził z podium! Wszystko zmieniło się 24 lutego 2022 roku, gdy Rosjanie rozpoczęli inwazję na Ukrainę.
Rodzina Hermana zdecydowała się na wyjazd do Polski, ponieważ miasto było otoczone przez rosyjskie czołgi. Akordeon został w domu, ponieważ nie było możliwości zabrania instrumentu ze sobą. Był to najbardziej bolesny moment dla młodego artysty. Na początku marca 2022 roku Herman wraz z rodzicami ii młodszym bratem przyjechał do Barlinka. Artysta rozpoczął szkołę i w niedługim czasie znalazł się instrument. Herman pokazał swoje umiejętności, następnie zaczęły się występy.
W lipcu rodzina trafiła do Stargardu. Herman wziął udział w przesłuchaniach i został przyjęty do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie. Rozpoczął także naukę w Szkole Podstawowej nr 3. Młodego artystę mogliśmy posłuchać m.in. podczas występu jego mamy wraz zespołem „Ukraińskie Barwy”.
Maciej Dura-Pomarański | SCK