Karas Rogucki
stargard festiwal Rubens
stargard festiwal
Niedziela Patrycja Markowska

DZIEŃ I

Fisz Emade Tworzywo, KARAŚ/ROGUCKI, KULT

DZIEŃ II

Rubens, Mery Spolsky, KAYAH

DZIEŃ III

Patrycja Markowska, Sylwia Grzeszczak 

  • KONCERT

  • 23-25.06.2023

  • Teren zielony przy Amfiteatrze (ul. Portowa)

  • Bilety:

    60 zł
    1 zł – wyłącznie ze Stargardzką Kartą Mieszkańca

    • Stargardzka Karta Mieszkańca będzie sprawdzana przy wejściu.
    • Bilety nie podlegają zwrotom.
    • Dziecko, które nie ukończyło 7 lat (będące pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet wstępu na teren Festiwalu) – wstęp bezpłatny.
    • Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat mogą przebywać na terenie Festiwalu za okazaniem płatnego biletu wstępu, tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która również posiada zakupiony bilet.

Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

KARAŚ/ROGUCKI
Duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Płyta ukazała się 14.02.2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

KULT

Zespół powstał w 1982 roku. Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Kult to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat. Nagrali 17 płyt długogrających. Kazik Staszewski i rock alternatywny za każdym razem witamy mega gorąco przez stargardzką publiczność!

Rubens
Rubens – self-made man z krwi i kości. Od lat zasila składy zespołów najpopularniejszych polskich artystów, a jego gitary można było usłyszeć w największych hitach ostatnich lat. Podczas pandemii – gdy wstrzymano koncerty, zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Była to dla niego forma ucieczki od trudnej rzeczywistości oraz zabicia wolnego czasu.

Do momentu wypuszczenia debiutanckiego singla „Wszystko OK?”, który stał się jednym z największych przebojów 2022, w zasadzie nikt nie słyszał wokalu Piotrka. Nawet bliscy znajomi. Swój pierwszy, solowy koncert zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad sześćdziesięciotysięczną publicznością jako support Dawida Podsiadło. Latem zagrał koncerty na festiwalach takich jak On Air, Męskie Granie czy Great September, a wiosną 2023 wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową promującą album „Piosenki, których nikt nie chciał”. Płyta zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Rubens napisał, skomponował i wyprodukował każdy z nich. Sam też nagrał każdą partię instrumentalną, z wyjątkiem bębnów.

EPka „Wynoszę się” i debiutancka płyta artysty to nie tylko męskie, alternatywne granie, ale także zapis męskich przeżyć. To materiał niebanalny, z naleciałościami brzmień takich artystów jak Arctic Monkeys, Tame Impala czy Radiohead. Dotychczas wydane utwory zostały odsłuchane ponad 11 milionów razy we wszystkich serwisach streamingowych.

Mery Spolsky
Mery Spolsky od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami. Artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, którą pokochały tysiące fanów. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach. Popularność zdobyła dzięki albumom „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky” – oba z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, którą artystka następnie przekształciła w muzyczną formę – nowatorska adaptacja literatury została również doceniona i nominowana do nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artystka Roku. Aktualnie Mery pracuje nad trzecim albumem studyjnym.

KAYAH
KAYAH to wybitna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z takich wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, „Podatek od miłości”, „Dawaj w długą”, czy ostatniego hitu nagranego wraz z Viki Gabor – „Ramię w ramię”. Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów. W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, czy Yasmin Levy.

Patrycja Markowska
Patrycja Markowska – hippiska, artystka, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej.
Barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności od lat spotykają się z ogromną sympatią fanów, sprawiając, że kolejne utwory Patrycji królują na listach przebojów. Muzyka i życie zgodne z hasłem Peace& Love towarzyszą jej od zawsze.
Uwielbia koncertować. Od lat skupia się na tym, by swojej widowni co raz prezentować nową muzykę. Wydała 9 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 50 singli, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów. Kochając twórczą pracę – bardzo chętnie gra z innymi artystami. Występowała z takimi twórcami, jak Tanita Tikaram, Leszek Możdżer, Artur Gadowski, Ray Wilson czy najważniejszy artysta w jej życiu – Grzegorz Markowski.

Występuje z zespołem w składzie: Maciej Mąka (gitara, śpiew), Krzysztof Siewruk (gitara, śpiew), Marcin Koczot (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).

SYLWIA GRZESZCZAK
Sylwia Grzeszczak to wokalistka, kompozytor, autorka tekstów…jednym słowem człowiek orkiestra. Szerszej publiczności dała się poznać poprzez współprace z Liberem i niezwykły duet – połączenie młodzieńczej siły i doświadczenia, pięknego śpiewu i gry na fortepianie z elektryzującym rapem, który kolejny rok z rzędu podbija serca fanów w całej Polsce.

Dla Sylwii Grzeszczak ważną datą roku 2011 stał się 11 października – dzień premiery jej pierwszej solowej płyty pt. „Sen O Przyszłości”. Album ten jeszcze przed premierą uzyskał status złotej, a niecałe dwa tygodnie później pokrył się platyną. Płyta sprzedała się prawie w 90-tysiącach egzemplarzy.

Sylwia Grzeszczak kolejny rok z rzędu podbija serca fanów w całej Polsce.

Zapraszamy do śledzenia Stargard Festiwal ’23 na https://www.facebook.com/events/509522174610432

Na Stargard Festiwal ’23 zaprasza Prezydent Stargardu i Stargardzkie Centrum Kultury.

REGULAMIN STARGARD FESTIWAL 2023

FORMULARZ AKREDYTACYJNY