Spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina”

Drodzy Widzowie,
informujemy, że zaplanowany na 2.12.2023 spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina”, zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od Stargardzkiego Centrum Kultury.

Bilety zakupione za pośrednictwem SCK można zwracać codziennie w kasie Kina w godz. 11:00 – 20:00.

  • SPEKTAKL

  • Sobota 02.12.2023r.

  • godz. 18:30

  • Duża Scena SCK

  • Bilety od 80 zł

Pani Pylińska i sekret Chopina

Zapraszamy Państwa na czarującą podróż do pięknego i zachwycającego Paryża! Młody Eryk uczy się grać na fortepianie utwory Chopina pod okiem wyjątkowej nauczycielki – Profesor Pylińskiej. Będzie sympatycznie, lekko, wzruszająco i z wdziękiem.

Lekcje gry na pianinie u ekscentrycznej Profesor Pylińskiej wciąż zaskakują młodego Eryka. Joanna Żółkowska ukazała swoją kreacją aktorską wyjątkowy koloryt Pani Pylińskiej. To dowcipna, ekscentryczna i mądra nauczycielka muzyki, która podaje swemu młodemu uczniowi – przyjacielowi (Kacper Kuszewski) sposób na życie i wskazuje mu odpowiednie drzwi, za którymi otworzy się przed nim szczęśliwa, spełniona przyszłość.

Po lekcjach z Panią Pylińską Eryk spędza czas z tajemniczą i piękną Aimée (Paulina Holtz / Dorota Naruszewicz), która uczy go, co to znaczy miłość.

Spektakl ma wyjątkową formę dzięki zderzeniu dwóch bardzo różnych postaci: ucznia i nauczycielki. Lekki, zabawny i pouczający spektakl jest wzbogacony muzyką na żywo w wykonaniu Leny Ledoff.

obsada:

Joanna Żółkowska

Paulina Holtz / Dorota Naruszewicz

Kacper Kuszewski

utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta gra Lena Ledoff

 

autor: Éric-Emmanuel Schmitt

przekład: Jan Nowak

reżyseria: Robert Gliński

scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska