na zdrowie plakat
  • SPEKTAKL

  • Niedziela, 19.03.2023

  • godz. 15:30 i 18:30

  • Duża Scena SCK

  • Bilety: od 80 zł

Na zdrowie

Wykwintny wieczór w doborowym towarzystwie wywoła lawinę emocji, która wyciągnie na światło dzienne wszystkie skrywane od lat emocje. „Na zdrowie” to przewrotna, błyskotliwa i pełna napięć tragikomedia o powierzchowności postaw tzw. elit, która bawi do łez!

Aby uczcić długo oczekiwany prestiżowy awans, nowo mianowana brytyjska przedstawicielka rządu Janet urządza przyjęcie dla przyjaciół w swoim londyńskim mieszkaniu. Oprócz Billa, męża Janet, elegancka gospodyni zaprosiła również grupę elitarnych, starannie dobranych gości: jest April, cyniczna najlepsza przyjaciółka; jej ekscentryczny niemiecki mąż Gottfried; są też Jinny i Martha; i wreszcie Tom, młody i bogaty bankier w nienagannie skrojonym garniturze. Jeszcze przed podaniem obiadu radosna atmosfera rozpadnie się na kawałki, a skrzętnie skrywane tajemnice zaczną wychodzić na jaw, zamieniając skądinąd szczęśliwe wydarzenie w strefę wojny domowej.

„Na zdrowie” z wielką klasą i typowym angielskim humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów. Czy można być uczciwym w życiu zawodowym, jeśli nie potrafi się dotrzymać obietnic w życiu prywatnym? Co kryje się pod fasadą światopoglądowych frazesów? Pięknie brzmiące deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności, miłość, zazdrość, nienawiść i strach. Z tej katastrofy nikt nie wyjdzie cały!

Obsada:

Monika Krzywkowska
Agnieszka Wosińska
Małgorzata Zajączkowska
Katarzyna Polewany
Jarosław Boberek
Filip Gurłacz
Zbigniew Waleryś

autorka: Sally Potter

tłumacz: Bartosz Wierzbięta
reżyser: Marcin Hycnar
produkcja: Tito Productions, Spektaklove