• KONCERT

  • Sobota, 21.10.2023

  • godz. 19:00

  • Mała Scena

  • Bilety: przedsprzedaż 30 zł

    w dniu koncertu – 40 zł

    do nabycia w kasie kina SCK

Bukartyk & Ajagore

Niewielu mamy w Polsce wykonawców piosenki autorskiej, którzy przebili się do kultury masowej. Piotr Bukartyk należy do tych nielicznych, którzy potrafią umieścić swoje piosenki na liście przebojów, nie zatracając przy tym statusu artysty niezależnego.

Już 21 października na małej scenie Stargardzkie Centrum Kultury w koncercie Piotr Bukartyk & Ajagore | Stargard, 21.10.2023 wraz z artystą wystąpi Nailah Vitha i Mariusz Zarzeczny. To będzie wyjątkowy wieczór!

Piotr Bukartyk | najprawdopodobniej jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego. Piotr Bukartyk wespół z supergrupą Ajagore wreszcie pojawi się w Stargardzie! W dodatku z nowym programem, ale co się za tym kryje dowiemy się dopiero przy osobistej konfrontacji. Od szesnastu lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. To oczywiste, że uwielbia się chwalić – pisząc o sobie, patrzy sobie na ręce i stwierdza, że żadna z ponad sześciuset napisanych piosenek nie przyniosła mu jak dotąd większych pieniędzy, a poza tym jest łysy i – jak twierdzi żona – mógłby trochę schudnąć. My zaś zaślepieni talentem Piotra Bukartyka tych drobiazgów nie widzimy, czekamy na wolnego człowieka, mistrza słowa i rymu!

Nailah Vitha | absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie, w klasie fortepianu. Wokalistka, przez 13 lat działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Aktualnie studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale edukacji muzycznej (specjalność prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej z wokalistyką jazzową). Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów i festiwali wokalnych. Akompaniament:  Michał Chmielenko – gitarowy samouk, na co dzień student Politechniki Morskiej. Jego największą muzyczną inspiracją jest gitarzysta John Frusciante z zespołu Red Hot Chilli Peppers. Marcin Rakowski – perkusista. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i koncertuje w całej Polsce. Jest nauczycielem gry na perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej.

Mariusz Zarzeczny | wokalista, harmonijkarz. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie, magister sztuki w zakresie edukacji muzycznej. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu w kat. animator – twórca kultury. Występuje cyklicznie od 2010 roku na scenie Woodstockowej Pol’and’Rockowej z Piotrem Bukartykiem. Supportował i występował na jednej scenie także z Damianem Ukeje, Marylą Rodowicz, Katarzyną Nosowską, Piotrem Banachem, Grzegorzem Kupczykiem, Wojciechem Hoffmannem, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), Andrzejem Piasecznym, IRĄ, BaiKą, Stachurskim, z zespołem Zielone Żabki, After Blues, Romanem Puchowskim, Maleo Reagge Rockers, Sexbombą, Lady Pank czy Kultem. Wraz z Mariuszem Zarzecznym zobaczymy zespół. Marcin Rakowski – perkusista. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i koncertuje w całej Polsce. Jest nauczycielem gry na perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu  w kat. Artysta – Twórca. Stypendysta Ministra Kultury. Ponadto Daniel Szydłowski – gitara basowa oraz Mateusz Gracz – gitara elektryczna.