Spanish Night | Krzysztof Meisinger & Poland baROCK
  • KONCERT

  • Niedziela, 17.09.2023

  • godz. 19:00

  • Kolegiata pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie

𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐧𝐚𝐦𝐢 𝐧𝐚𝐣𝐩𝐨𝐩𝐮𝐥𝐚𝐫𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞 𝐢 𝐮𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐨𝐬́𝐜́ 𝐮𝐭𝐰𝐨𝐫𝐲 𝐡𝐢𝐬𝐳𝐩𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞!
𝐒𝐩𝐚𝐧𝐢𝐬𝐡 𝐍𝐢𝐠𝐡𝐭 | 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟 𝐌𝐞𝐢𝐬𝐢𝐧𝐠𝐞𝐫 & 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐛𝐚𝐑𝐎𝐂𝐊 𝐣𝐮𝐳̇ 𝟏𝟕 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚!

Data: 17.09.2023, niedziela
Godzina: 19:00
Miejsce: Kolegiata NMP Królowej Świata, Stargard
Wstęp wolny!

W programie „Spanish Night” znajdują się najsłynniejsze i ukochane przez publiczność utwory hiszpańskie nierozerwalnie kojarzone z gitarą takie jak „Requerdos de la Alhambra” F. Tarregi, „Romance de Amor” czy „Asturias” I. Albeniza w opracowaniu na gitarę i orkiestrę smyczkową. Poszczególne utwory programu „Spanish Night” były wielokrotnie wykonywane z wieloma orkiestrami na całym świecie i zawsze wzbudzały szaleństwo wśród publiczności.

Teraz, wszystkie te utwory zostały zebrane w jeden, niezwykle atrakcyjny program który Krzysztof Meisinger wykonuje ze znakomitym zespołem smyczkowym Poland baROCK. „Spanish Night” jest także programem kolejnej płyty Krzysztofa Meisingera dla brytyjskiej wytworni CHANDOS.

Krzysztof Meisinger | zdaniem krytyków i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. W maju 2022 roku, w rankingu brytyjskiego portalu muzycznego uDiscoverMusic, Krzysztof Meisinger został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów klasycznych wszech czasów. W rankingu tym jego nazwisko widnieje obok Andreasa Segovii, Juliana Breama czy Francisco Tarregi.

Program:

Romance de Amor
Boccherini – Fandango
Tarrega – Requerdos de la Alhambra
Tarrega – Gran Jota

En Noi de la Mare

De Falla – Danza del Molinero
De Falla – Cancion del Fuego Fatuo
De Falla – Danza Espanola de „La vida breve”

Massenet – Nuit d’Espagne

El Vito

Albeniz – Malaguena
Albeniz – Asturias

Koncert dofinansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie. Ponadto na koncert zapraszają: Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury, Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie.