Koncert Renaty Przemyk - Akustik Kwartet
 • KONCERT

 • Niedziela, 08.05.2022

 • godz. 18:00

 • Sala nr 1

 • Bilety:
  parter – 79 zł /69 zł ulgowy dla posiadacza SKM, KS, KDR / dostawka 59 zł
  balkon – 59 zł /49 zł ulgowy dla posiadacza SKM, KS, KDR / dostawka 39 zł

  Dostawki uwolnione zostaną do sprzedaży po wyprzedaniu sali.

RENATA PRZEMYK

Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty – jest tam rock, poruszające teksty, elementy etniczne, czasem mocna sekcja rytmiczna, czasem dynamiczny głos z samym basem, ale też ironia i głos biały – wszystko co w danym momencie może być potrzebne do wyrażenia aktualnych emocji. W muzyce nie ma granic. Sama artystka nazywa to co robi wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej, choć na każdej nieodmiennie pojawia się akordeon, instrument, do którego ma ewidentną słabość, bez względu na mody i jej charakterystyczny głos.

Współpracowała z wieloma artystami m.in.: Habakuk, Fiolka, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Katarzyną Nosowską, Anią Rusowicz, Kayah (nagrały wspólnie płytę „Panienki z temperamentem” 2010r.). Zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Śpiewała na największych polskich scenach, również takich jak Przystanek Woodstock, ale ma też świetny kontakt z publicznością w kameralnych przestrzeniach klubu czy teatru. Magia wymienianej z publicznością energii i szczerość pozwala jej zdobywać serca słuchaczy nieprzerwanie od trzydziestu lat.

Przemyk Akustik Kwartet – Projekt akustyczny, w składzie: Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne, Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna, Piotr Bogutyn – gitara akustyczna, Jacek Bielecki – wiolonczela. Intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej.