Mike Stern & Leni Stern | koncert
  • KONCERT

  • Środa, 15.11.2023

  • godz. 19:00

  • Duża Scena SCK

  • Bilety: od 40 zł

„Pod gwiazdami – pamięci artystów, którzy odeszli” to wyjątkowy projekt, którego finałem jest międzynarodowy koncert pamięci światowym artystom, których nie ma już wśród nas. Przed nami koncert finałowy Mike Sterna – amerykańskiego gitarzysty jazzowego, prezentującego styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej. Wraz z jazzmanem wystąpi wokalistka i gitarzystka Magdalena Thora (Leni Stern), prywatnie żona artysty.

Idolem Sterna w młodości był nieżyjący już Jimi Hendrix. To właśnie jemu artysta zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce. Jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową prezentując styl fusion, jazz-rock, który zaprezentuje na koncercie finałowym.

Na scenie wystąpią:

Mike Stern – gitara
Leni Stern – gitara
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – gitara basowa

Adam Golicki – perkusja

Organizatorem wydarzenia jest Stargardzkie Centrum Kultury i Bogdan Bogiel / Boogie Production. Koncert odbywa się pod patronatem prezydenta Stargardu Rafał Zając – prezydent Stargardu Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą. Projekt dofinansowany z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem merytorycznym koncertu jest Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe.