𝐉𝐚𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐮 𝐊𝐫𝐨́𝐥𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐒́𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚
  • KONCERTY, JARMARK

  • 26-27.08.2023

  • Rynek Staromiejski

  • Wstęp wolny!

Jarmark u Królowej Świata wpisał się w kalendarz corocznych wydarzeń organizowanych na Rynku Staromiejskim w sąsiedztwie kolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. W tym roku charakter festynu jest szczególny – związany z podsumowaniem remontu Kolegiaty Mariackiej.

– Jeden z najcenniejszych średniowiecznych zabytków na Pomorzu Zachodnim i najpiękniejszych kościołów gotyckich w Polsce odzyskał swój blask. Mamy powody do dumy i świętowania. W Stargardzie jest wyremontowania, wspaniała bazylika. Warto docenić to architektoniczne dzieło sztuki – mowi ks. kan. dr Janusz Posadzy, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Świata.

Co nas czeka podczas Jarmarku?

Przed nami atrakcje dla dzieci: zamki dmuchane i animacje (bańki mydlane, malowanie buziek, warkoczyki, balony, zabawy ze szczudlarzem, tańce z animatorami), strefa gastronomiczna. Ponadto wyjątkowe koncerty stargardzkich zespołów i chórów, zabawy koncertowo-taneczne z Anną Głogowską z „Tańca z Gwiazdami”. Wisienką na festynowym torcie będzie gwiazda wieczoru: Krystyna Prońko.

Na scenie o godz. 20:00 zobaczmy i usłyszymy polską wokalistkę jazzową i rockową.

Krystyna Prońko to jedna z najbardziej znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wokalistka od wielu lat koncertuje i jak się okazuje, cały czas nie zwalnia tempa. Na scenie Rynku Staromiejskiego wystąpi charyzmatyczna, bezkompromisowa i jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej estrady. Jej najbardziej znane kawałki? Niekwestionowany numer jeden wśród piosenek Krystyny Prońko, które publiczność upodobała sobie najbardziej to „Jesteś lekiem na całe zło”. My jeszcze dopisujemy: „Psalm stojących w kolejce”, „Małe tęsknoty” oraz „Deszcz w Cisnej”.

Na Jarmark zaprasza Organizator:
Parafia pw. NMP Królowej Świata

Partnerzy:
Miasto Stargard
Stargardzkie Centrum Kultury

Zrealizowano dzięki:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Patronat medialny:
Twoje Radio Tylko Przeboje