W NICH CAŁA NADZIEJA

ZOBACZ ZWIASTUN

Rezerwuj / kup bilet
Wybierz datę i godzinę
23.05.2024 18:00
kup rezerwuj
  • Fantastycznonaukowy

  • 1 godz. 28 min.

  • Polska

  • Bilety: 12 zł

Obsada: Magdalena Wieczorek, Jacek Beler

W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.

W powszechnej opinii krytyków jest to najlepszy polski film fantastycznonaukowy od dekad i czasów triumfu dzieł Piotra Szulkina. Film otrzymał wyróżnienie w Konkursie Mikrobudżetów 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

JEST NADZIEJA?! DEBATA O POLSKIM KINIE FANTASTYCZNONAUKOWYM poprzedzi seans filmu. Wezmą w niej udział: pisarz Michał Radomir Wiśniewski i dziennikarz filmowy Krzysztof Spór.

Reżyseria Karolina Węglorz-Zima

Seans filmu poprzedzi

15-LECIE STUDIA MUNKA

PRZEPUSTKA

Fabularny, Polska 2023 (23 min)

Obsada: Jacek Beler, Rafał Garnecki, Ewa Szykulska

Maks wychodzi na 24-godzinną przepustkę z więzienia. Chce pojechać na casting do muzycznego programu telewizyjnego. Siłą zabiera ze sobą swojego młodszego brata, Kamila, który nie ułatwia mu dotarcia do celu. W trakcie podróży przyglądamy się nie tylko ich trudnej i bolesnej relacji, ale też temu, jak ona się zmienia.

Film zdobył Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy Film i Najlepszy Aktor (Rafał Garnecki)

Reżyseria Karolina Węglorz-Zima