BULION I INNE NAMIĘTNOŚCI

ZOBACZ ZWIASTUN

Rezerwuj / kup bilet
Wybierz datę i godzinę
26.05.2024 18:30
kup rezerwuj
  • Dramat / Romans

  • 2 godz. 15 min.

  • Francja

  • Bilety: 12 zł

Obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Pierre Gagnaire

Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz”, „Zapach zielonej papai”) udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności” (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.

Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugénie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje.

Tran Anh Hung, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme’a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim kinem kulinarnym. Udowadnia również, że kino może oddawać niezwykły smak i aromat potraw, tak aby widz mógł rozkoszować się każdym ujęciem. Za oprawę kulinarną „Bulionu i innych namiętności” odpowiada Pierre Gagnaire, słynny francuski szef kuchni. Od czasów „Uczty Babette” nie było w kinach tak smakowitego filmu. Bon appétit!

Reżyseria Tran Anh Hung

***

W trakcie przeglądu Festiwalowe Perły Filmowe pokazane zostaną filmy budzące zachwyt i poruszenie na międzynarodowych festiwalach, które są prawdziwymi perłami wśród licznych propozycji kina autorskiego. Festiwalowe Perły Filmowe organizuje Stargardzkie Centrum Kultury. Projekt uzyskał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wydarzenie odbędzie się