koncert dzień matki

Dostawki

  • KONCERT

  • Wtorek, 24.05.2022

  • godz. 19:00

  • Sala nr 1

  • Bilety:
    parter – 60 zł/50 zł ulgowy dla posiadacza SKM, KS, KDR
    balkon – 40 zł/30 zł ulgowy dla posiadacza SKM, KS, KDR

Śpiewający aktor, gwiazda topowych musicali, szerokiej publiczności znany z Biesiad Zbigniewa Górnego, Kabaretu Olgi Lipińskiej i grupy Tercet czyli kwartet (którą tworzy z Hanią Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą) oddaje hołd wielkiemu artyście. Koledze z estrady.

Rozmus i Wodecki spotykali się podczas różnych występów estradowych. Spotkaniem, które najbardziej utkwiło w pamięci Roberta jest Gala Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara. Wyjazdy po całym kraju i za granicę (Stany, Australia). Program odniósł niebywały sukces. Jeszcze dziś, (chociaż wystawiane znacznie rzadziej)  przyciągają ogromną rzeszę odbiorców.  A archiwalne nagrania Gal Biesiadnych  często emitowane są w telewizji.

Zbigniewa Wodeckiego nie ma już wśród nas ale Jego twórczość jest stale obecna.  Nie brakuje wielkich, spektakularnych wydarzeń, które zapełniają wielotysięczną widownię . Robert Rozmus pamięta jednak o tym, że Zbyszek Wodecki jak mało kto, „znał także skromność małych estrad”. Stąd pomysł, by wyprodukować taki program, który można z powodzeniem wystawić także w małych teatrach,  hotelach i ośrodkach kultury.

Siłą projektu, oprócz wokalu Rozmusa, są aranże Tomasza Szymusia i Jakuba Lubowicza.

Do udziału w koncercie Rozmus zaprosił utalentowaną altowiolistkę i wokalistkę Oliwię Kędziorę Skrzypczyk, znaną przede wszystkim z Filharmonii Dowcipu, w której występuje u boku Waldemara Malickiego.

Oliwia to multinstrumentlistka, laureatka ważnych konkursów.  Ma na sowim koncie wiele spektakularnych wydarzeń muzycznych, między innymi występ z Michałem Szpakiem podczas Eurowizji w 2016 r, współpracę z Rodem Stewartem , Placido  Domingo, Andrea Bocelim, Edytą Górniak, Marylą  Rodowicz, Waldemarem Malickim i właśnie Zbigniewem Wodeckim.