tylko my dwoje

ZOBACZ ZWIASTUN

Rezerwuj / kup bilet
Wybierz datę i godzinę
29.05.2024 18:00
kup rezerwuj
  • Dramat / Psychologiczny

  • 1 godz. 45 min.

  • Francja

  • Bilety: 30 zł

Kiedy Blanche (w tej roli Virginie Efira) poznaje na imprezie Grega (Melvin Poupaud), wydaje jej się, że trafiła na idealnego dla siebie mężczyznę. Kolejne dni i wspólnie spędzone chwile potwierdzają jedynie dobre pierwsze wrażenie. Bohaterka oczarowana jest przystojnym mężczyzną do tego stopnia, że gotowa jest dla niego zmienić swoje życie.
Wkrótce, w związku ze zobowiązaniami zawodowymi Grega, para przenosi się do Lotaryngii, a niedługo później na świat przychodzi ich pierwsze dziecko. Sielanka zostaje jednak zakłócona z chwilą, gdy Blanche odkrywa, że Greg okłamał ją, ukrywając prawdziwe powody przeprowadzki.
Mimo że przyjmuje przeprosiny i wytłumaczenie partnera, wątpliwości pozostają. Będę się one nasilały, zwłaszcza że mężczyzna stara się coraz bardziej kontrolować Blanche.
Scenariusz filmu, opartego na bestsellerowej powieści Érica Reinhardta, Valerie Donzelli napisała do spółki z laureatką weneckiego Złotego Lwa za „Zdarzyło się” (2021) Audrey Diwan. To ujęty w formę retrospekcji trzymający w napięciu thriller o dominacji, postępującej kontroli i desperackiej próbie odzyskania wolności.