32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Niedziela, 28.01.2024

  • godz. 16:00 – 20:00

  • Rynek Staromiejski

Choć do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze trochę czasu, przygotowania już teraz idą pełną parą. Jak co roku Stargardzkie Centrum Kultury i nasz sztab WOŚP czekają na fanty. Przedmioty, vouchery i usługi trafią na licytację, a cały zysk zasili konto Orkiestry. Można też dopisać się do listy wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze.

Fanty można przynosić do pokoju nr 5 w SCK od poniedziałku do piątku (od 8:00 do 16:00). Jest jeszcze sporo czasu, bo 32. Finał będziemy wspólnie świętować 28.01.2024 r. (niedziela). Gadżety, rękodzieło, kosmetyki, karnety, bony na zakupy lub usługi – tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Stargardzianie zawsze chętnie biorą udział w licytacjach, ale też przekazują od siebie atrakcyjne przedmioty.

W poprzednim finale Orkiestry na ulicach miasta było 150 wolontariuszy, którzy kwestowali w ważnym celu. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia od wszystkich chcących zbierać pieniądze do puszek pod koniec stycznia 2024 r. Szczegóły są tutaj.

Każda złotówka wrzucona do puszek WOŚP wspiera cel konkretnego finału. Tym razem pod hasłem „Tu wszystko gra OK” będziemy zbierać na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Stargardzie wspólnie pobawimy się oczywiście na Rynku Staromiejskim. Będą licytacje, występy artystyczne i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.