Artur Haftman dzis skorzystał z naszego zaproszenia i nagrał wywiad z zastępcą dyrektora SCK – Sylwią Wielebą nt. swojego społecznego i zawodowego życia w Londynie. Nagranie będziemy prezentować na Facebooku i stronie Interetowej równo za tydzień. Bądźcie czujni. Warto posłuchać
Artur jest niezwykłym człowiekiem, a jego kariera muzyczna rozwinęła się już na cały świat
Urodził się 1994 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. W 2013 ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie studiuje w Royal College of Music w Londynie w klasie prof. Dimitrija Alexeeva. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem takich pianistów, jak: Katarzyna Popowa-Zydroń, Magdalena Lisak, Viera Nosina, Olga Rusina, Andrzej Jasiński, Andrzej Tatarski, Piotr Paleczny, Jarosław Drzewiecki, Waldemar Wojtal, Alberto Nose, Eugen Indjic, Michaił Woskriesienski, Philippe Giusiano oraz Kevin Kenner.
Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym m.in. 47. Festiwalu Muzyki Polskiej, Złotego Parnasu na Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” (Sanok, 2013), II miejsca w XII Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego, I miejsca w XII Międzynarodowym Festiwalu – Konkursie „Musica Classica” (Moskwa 2012), I nagrody w XVI Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym (Druskienniki, 2011), I nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palma de Mallorca (2011), I nagrody w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni, I miejsca w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Narva – Estonia, 2010), I nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (Łomianki, 2007). Koncertował w Polsce, na Słowacji, w Estoni, na Ukrainie, we Francji, na Litwie i w Anglii.
Jest dwukrotnym laureatem nagrody i stypendystą Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego, a także dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest również laureatem programu stypendialnego MKiDN „Młoda Polska” za rok 2012. Do 2013 roku był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2013 roku otrzymał stypendium „Kenneth & Violet Scott Award”.
Dla tych, którzy przeczytali do końca mamy mały sekret – niespodziankę. 3 maja br. – w święto Konstytucji 3 Maja, Artur wystąpi solo na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.
To, że będzie pięknie, wiemy nie od dziś, ale na promocję i sprzedaż biletów musicie jeszcze chwileczkę poczekać Warto