▪️ Dziś na scenie SCK zobaczyliśmy teatr całkiem stargardzki. „Konopnicka kobieta niepokorna” powstała na podstawie tekstu Wojtka Makowskiego „Mruczysława Pazurka droga z Suwałk na Wenus” i została zrealizowana zupełnie własnymi, stargardzkimi siłami. Patronat nad wydarzeniem objął Rafał Zając – prezydent Stargardu.
▪️Sztukę w reżyserii Tatiany Malinowskiej Tyszkiewicz zagrali aktorzy z pracowni teatralnej SCK – Teatr Krzywa Scena, z gościnnym udziałem Krzysztofa Gładysza i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie. Scenografię do sztuki wykonał Piotr Kosmal, a muzykę skomponował Daniel Ziomko.
▪️Tak w SCK powstał spektakl, który od dziś znajduje się w ofercie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kalendarz spektakli przedstawimy już niebawem.
💚 Premiera spektaklu niosła także wsparcie dla Konstancji Wdzięcznej – Gaborskiej, która zmaga się z nowotworem. Dziękujemy za przekazane dobro. 💚
▪️Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia!
Partnerzy wydarzenia: Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą, Teatr Polski w Szczecinie, ATS Pomoc w Norwegii, Kwiatowa Komis, Garnitury Galant.
Foto: Sebastian Ler