𝐒́𝐰𝐢𝐚𝐭𝐨𝐰𝐚 𝐠𝐰𝐢𝐚𝐳𝐝𝐚 𝐣𝐚𝐳𝐳𝐮 𝐰 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐠𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐞! 𝐇𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐤𝐮 𝐩𝐚𝐦𝐢𝐞̨𝐜𝐢 𝐧𝐢𝐞𝐨𝐛𝐞𝐜𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐀𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐨́𝐰.
▪️ Mike Stern to światowa gwiazda jazzu! Sześciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, dał się poznać jako jeden z największych gitarzystów obracających się w stylistyce jazz i jazz/fusion ostatnich kilku dekad. W środowy wieczór wystąpił na deskach Stargardzkiego Centrum Kultury.
▪️ „Pod gwiazdami – pamięci artystów, którzy odeszli” to wyjątkowy projekt, którego finałem był międzynarodowy koncert Mike Stern & Leni Stern pamięci światowym artystom, których nie ma już wśród nas. To był niezapomniany koncert z udziałem artysty światowego formatu. W trakcie Prezydent Stargardu, Rafał Zając wraz z organizatorami oraz artystami związanymi m.in. ze stargardzkim i jazzem otworzył wystawę „Historia Stargardzkiego Jazzu” stworzoną głównie z archiwalnych zdjęć fotografa Tadeusza Surmy.
Na scenie wystąpili:
Mike Stern – gitara
Leni Stern – gitara
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – gitara basowa
Adam Golicki – perkusja
▪️ Organizatorem wydarzenia było Stargardzkie Centrum Kultury & Bogdan Bogiel / Boogie Productions. Koncert odbył się pod patronatem Rafał Zając – prezydent Stargardu Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą. Projekt był dofinansowany z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem merytorycznym koncertu było Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe.
Foto: Marek Strychalski i Łukasz Sofianowicz | Pracownia fotograficzna SCK