EduPoniedziałki w SCK, to nowy projekt powstał w celu kształtowania wśród młodych ludzi pozytywnego postrzegania kultury i sztuki i poszerzania ich horyzontów w tym zakresie. Kultura, tradycja, sztuka, a także dorobek historyczny i społeczny, odgrywa kluczową rolę w procesie dorastania. Ważnym jest więc aby w procesie edukacji, uczniowie mieli kontakt z kulturą nie tylko w budynkach szkolnych, ale także w miejscach, w których można doświadczyć ich w sposób naturalny, nieszablonowy i atrakcyjny.
Główne cele EduPoniedziałków w SCK:
– kształtowanie i rozwijanie wśród młodzieży postaw prokulturowych,
– uwrażliwianie i uczenie świadomego odbioru sztuki,
– upowszechnianie nowoczesnych metod edukacji
– propoagowanie wartości moralnych i obywatelskich,
– wzmacnianie tożsamości historycznej
– budowanie, wspieranie i kształtowanie postaw patriotycznych
– upowszechnianie sylwetek autorytetów moralnych
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty.
16 grudnia o godz. 9:00 w Dużej Sali Kinowej zaprezentujemy EduPoniedziałek z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim. Tego dnia zaprezentujemy spektakl pt. „Wędrujemy. K.K. Baczyński inaczej…”
Spektakl w formie monodramu opowiada o mało znanym epizodzie z życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jego wakacyjnym pobycie w Dalmacji (dzisiaj Chorwacja) w 1937 roku. W treści pojawiają się fragmenty wierszy opisujących pejzaż i klimat Bałkanów, co oddaje ogrom talentu młodego, bo siedemnastoletniego wówczas poety. Walor dydaktyczny spektaklu zawiera się w przybliżeniu postaci K.K. Baczyńskiego, poza obowiązującym w przekazie historycznym i podręcznikach szkolnych stereotypem. Poznajemy nie poetę wojennego, nie uczestnika Powstania Warszawskiego, tragicznie ginącego w walce z okupantem, poznajemy młodego, pełnego życia i uczuć, wrażliwego człowieka. Odkrywamy też jego ogromny talent poetycki…
Rezerwacja miejsc na grudniowy „EduPoniedziałek w SCK” jest możliwa pod numerem telefonu: 91 578 32 31. Szczegóły dotyczące oferty można również skonsultować z kierownictwem Działu Artystycznego SCK: Agnieszka Szymkowiak – z-ca kierownika Działu Artystycznego, tel. 512 281 724
Koszt biletu przy grupie minimum 20 osób – 30 zł
Nauczyciele nie płacą za bilety.