Ukulele dla każdego! Zapraszamy wszystkich (bez względu na wiek) do wspólnego muzykowania z Bartkiem Orłowskim z Akukulele! Spotkania dedykowane są dla początkujących, choć zapraszamy również osoby, które miały już styczność z tym instrumentem lub grają i śpiewają z jego towarzyszeniem na co dzień.

Ukulele jest niewielkie, przenośne, wdzięczne i wszechstronne. W kategorii narzędzi, za pomocą których można osiągnąć niejeden cel, w edukacji muzycznej nie ma sobie równych. Oprócz tego, że jest całkiem „cool” – jest instrumentem niedocenianym, a jednocześnie pozwalającym zanurzyć się głęboko w muzyczne meandry. Daje solidne podstawy edukacji muzycznej – a przede wszystkim satysfakcję – uczniom w każdym wieku.

Bartek 'Orzeu’ Orłowski – nauczyciel gry na ukulele

Muzykuje od dziecka. Ukulele to nie tylko jego pasja i praca, ale również sposób na odpoczynek, droga do spokoju ducha i wyciszenia. Jako pierwsza osoba w Polsce zdecydował się dołączyć do społeczności nauczycieli gry na ukulele, certyfikowanych przez James Hill Ukulele Initiative. Realizacja nagrań w studiu, po obu stronach szyby oraz scena współdzielona z szajką tworzącą grupę „Chorzy”, to jego wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi i z dźwiękiem. Czasem udziela się w teatrze jako kompozytor muzyki, częściej jako edukator w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uważa, że muzykowanie jest dla każdego.

  • Zajęcia i zapisy w sali 109 SCK:
    Sobota: 11:00-12:30 – Grupa grająca
    12:30-13:30 – Grupa początkująca

Akukulele.pl