ORKIESTRA CAMERATA STARGARD

DOROTA  SERWA

Dyrektor Filharmonii
im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Wizja to nie wszystko; trzeba ją połączyć z działaniem. Nie wystarczy wpatrywać się w schody – musimy wspinać się po ich stopniach.

Vaclav Havel

Z dużą radością obserwuję jak w dynamicznie rozwijającym się mieście Stargardzie, łączącym piękną, ważną historię z nowoczesną wizją, siły połączyli artyści, melomani, animatorzy, a przede wszystkim włodarze, dla których nowe wyzwania stanowią motor do działania. Do realizacji nawet najpiękniejszych wizji, oprócz efektywnych działań, niezbędna jest konsekwencja, pasja oraz odwaga, a tego nie można na pewno odmówić niezwykłym osobom, dzięki którym dzisiaj możemy uczestniczyć w koncercie CAMERATA Stargard. 
Cieszę się, że Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie została poproszona o patronat nad inicjatywą powstania w Państwa wyjątkowym mieście orkiestry kameralnej. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się jeszcze szerzej i aktywniej promować dorobek artystyczny polskich i światowych twórców, a CAMERATA Stargard stanie się dla Stargardu ważnym kulturalnym wyróżnikiem promującym miasto. Jednocześnie i przede wszystkim mam nadzieję, że jej działalność stworzy dla Państwa przestrzeń pełną pasji i miłości do muzyki, przestrzeń w której poczujecie się Państwo wyjątkowo, która pozwoli Państwu oderwać się od codzienności i poniesie w piękny świat dźwięków. 
Wierzę, że orkiestra będzie także impulsem do kolejnych inicjatyw artystycznych dających szansę rozwoju promocji młodych Stargardzian nie tylko w ich mieście, ale w całym regionie i jeszcze dalej. Życzę Państwu niepowtarzalnych doznań, wielu niezapomnianych koncertów i radości, którą możemy każdego dnia czerpać zatapiając się w świat harmonii i dobrych emocji.


Dorota Serwa

DOROTA  SERWA
Filharmonia