Aktualności

wernisaż Anity Grobelak i Joanny Sidorowicz

18.09.2019 08:32

14.09.2019 roku w Galerii Sala108 oraz w holu SCK odbył się wernisaż malarstwa pt. ,, W poszukiwaniu materii’’ Anity Grobelak oraz wernisaż fotografii pt. ,,Schodami w górę, schodami w dół’’ Joanny Sidorowicz. Obie panie są mieszkankami Częstochowy.

Anita Grobelak jest częstochowską animatorką kultury, zajmuje się malarstwem, instalacją i ilustracją. Jest członkinią wielu stowarzyszeń twórczych, ma na swoim koncie wiele wystaw w kraju i za granica. Ukończyła filologię polską, pedagogikę wczesnoszkolną,  malarstwo sztalugowe na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Dyplomy z wyróżnieniem obroniła w pracowni malarstwa profesora Wermera Lubosa oraz pracowni malarstwa sztalugowego dr hab. Beaty Babel-Karankiewicz.

Joanna Sidorowicz, ścisły umysł z artystyczną duszą. Fotografią zajmuje się o 16 lat, ma na swoim koncie ponad 80 wystaw. Tematy jej prac, to stara i nowa architektura, klatki schodowe, urbexy, miejsca opuszczone, tematy związane z kulturą żydowską oraz mieszanką kulturową wschodniej Polski. Jest członkiem wielu stowarzyszeń fotograficznych w tym Członkiem Rzeczywistym- Artysta Fotograf Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawy można oglądać w godzinach pracy SCK do końca października 2019 roku.