Aktualności

FESTYN EKOLOGICZNY Z FIRMĄ BRIDGESTONE

03.08.2021 13:17
Festyn Ekologiczny

Stargardzkie Centrum Kultury i Firma Bridgestone serdecznie zapraszają na FESTYN EKOLOGICZNY w najbliższą sobotę 7 sierpnia między godziną 13.00 a 16.00. Podczas trwania imprezy czekają na Państwa takie atrakcje jak: animacje i prezentacje eksponatów i zabawek ekologicznych przez Pracownię Projektowo - Wykonwczą Ekoliber, wymiana elektrośmieci na sadzonki roślin, wystawa fotografii o tematyce ekologicznej autorstwa Jadwigi Sikorskiej, pokaz ceramiki RAKU, koło fortuny - loteria z nagrodami i pytaniami na temat ekologii, prezentacje ratownictwa (WOPR) oraz pokazy i warsztaty udzielania pierwszej pomocy, znakowanie rowerów, ekologiczne warsztaty plastyczne "Kolory ziemi", konkurs na artystyczne malowanie opon, prezentacja kultury Dalekiego Wschodu przez Szczeciński Klub Azji oraz modelowanie balonów i malowanie twarzy dla najmłodszych. REGULAMIN WYMIANY ELEKTROŚMIECI  NA SADZONKI ROŚLIN W RAMACH FESTYNU  Z BRIDGESTONE W DNIU 07.08.2021


1.    Organizatorem Festynu jest Stargardzkie Centrum Kultury.
2.    Wymiana odpadów/ elektrośmieci/ na sadzonki roślin odbywać się będzie w dniu 07.08.2021 w Stargardzie w Teatrze Letnim, wyłącznie w trakcie trwania Festynu w godz.13.00-16.00 i do wyczerpania zapasu sadzonek. Ilość sadzonek jest ograniczona. 
3.    Sadzonki roślin wydawane będą osobom fizycznym, które w trakcie Festynu  dostarczą do miejsca wyznaczonego /patrz punkt 5/ elektrośmieci inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) czyli wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.
Pod pojęciem baterii rozumie się zużyte baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w zabawkach, sprzęcie gospodarstwa domowego, telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych.
4.    Zbiórka nie obejmuje baterii i akumulatorów samochodowych oraz elektrośmieci przemysłowych lub pochodzących z działalności gospodarczej.
5.    W sytuacji pojawienia się wątpliwości dotyczących pochodzenia odpadów (w szczególności odpadów przemysłowych lub zagrażających życiu 
i zdrowiu ludzi), Organizator ma prawo odmówić przyjęcia odpadów.
6.    Wymiana odpadów na sadzonki roślin odbywa się poprzez:
-dostarczenie odpadów do punktu odbioru -Aleja Słowicza/ pojazdy MPGK/
-przeliczenie ilości odpadów w punkcie odbioru- Aleja Słowicza
-przyznanie odpowiedniej ilości bonów
-wymianę otrzymanych bonów na sadzonki roślin.
7.    Parytety odpadów na sadzonki:
BATERIE
30 baterii/ bez względu na rodzaj i wielkość/ - 1 sadzonka
ŚWIETLÓWKI, ŻARÓWKI
5 świetlówki/żarówki – 1 sadzonka
TELEFONY KOMÓRKOWE WRAZ Z BATERIĄ
3szt. telefony komórkowe- 1 sadzonka
SPRZĘT AGD /ELEKTROŚMIECI/
3 szt. śmieci małego gabarytu-mikser , lokówka, suszarka, itp. –   1 sadzonka
1 szt. śmieci średniego  gabaryt- telewizor, odkurzacz, komputer itp. – 2  sadzonka
Sprzęty wielkogabarytowe -lodówka, pralka– 3 sadzonki
8.    Jedna osoba może maksymalnie otrzymać 10 sadzonek.
9.    Całkowita interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Organizatora .SCK