ZESPOŁY I PRACOWNIE


PRACOWNIA WOKALNA -
Zespół De Facto

Grupa De Facto, działająca od 1991 r. w Stargardzkim Centrum Kultury zajmuje się wszystkimi odmianami piosenki.
Piosenka to jeden najważniejszych elementów kultury, w zależności od tego, co wysuwa się na plan pierwszy wkładamy ją do odpowiednio etykietowanej szuflady. Bywa, więc piosenka rozrywkowa, oparta na prostym pomyśle muzycznym, na melodyjce uporządkowanej w nieskomplikowanej frazie, nieskomplikowanych brzmieniach. Bywa „aktorska”, eksponująca indywidualny sposób interpretacji, uwypuklająca osobowości niepowtarzalnego odczytania, w którym interpretator właściwie staje się współautorem sensu. I bywa piosenka „literacka”… Tworzy ją artystyczny tekst, tekst z pięknym literackim wyrazem, duszą… Wykonawca w tej formie artystycznej jest przede wszystkim nośnikiem, a nie źródłem wartości. Tymi wszystkimi odmianami piosenki zajmuje się stargardzka grupa De Facto.lena

Członkowie grupy to młodzi ludzie, chcący kultywować tradycję piosenki artystycznej. Pod okiem instruktora Celiny Gładysz pracują nad emisją głosu i dykcją, nad tekstem i jego interpretacją. De Facto ma za sobą wiele koncertów, które uświetniają imprezy Stargardzkiego Centrum Kultury lub stanowią osobną część życia kulturalnego Stargardu:

Wybrane koncerty (dwugodzinny program):
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”
„Najpiękniejsze Piosenki Agnieszki Osieckiej”
„Wspomnień Czar”
„Listy bez adresu”
„Oratorium Bożonarodzeniowe”
„Nie budźcie mnie”
„Radość i Chwała”
„Na wszystkich dworcach świata”
„Noc z różami”
„Pogoda na Szczęście”
 „Noc taka cichutka, zimna...’
„Trzymaj się swoich chmur”
„Gdzieś ponad Tęczą”
„Jest cudnie”  
„Czy pamiętasz jak to było…?”
„Nie wracajmy jeszcze na ziemię”  
„Niepodległa, niepokorna…”  
„Jesienią śpiewane”
"Piosenki, które obiegły świat"
„Miłość to za mało”
„Czas na Rocka, czyli Hitowy Wieczór Rockowy”
"Jazz  Evening "  

Instruktor Grupy De Facto - Celina Gładysz

Wokalistka, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, menedżer kultury. Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Poznaniu, Pomaturalnego Zawodowego Studium Piosenkarskiego w klasie profesor Ireny Szulc-Kruk oraz studiów magisterskich na Uniwersytecie Opolskim w Instytucie Humanistycznym o kierunku pedagogika oświatowo-artystyczna i  podyplomowych studiów o kierunku menedżer kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Laureatka wielu nagród w kategorii piosenki artystycznej m.in. Grand Prix Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, I i II nagrody Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Kabaretowej w Ostrołęce, II nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, II nagrody Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, Grand Prix Festiwalu Artystycznego  „Arsenał” w Kołobrzegu, itd..


Zajęcia odbywają się w Sali 106.


Instruktor: Celina Gładysz
środa           13.oo – 19.oo
czwartek     13.oo – 19.oo
piątek          13.oo – 19.oo    


muzycznie - dołącz do nas!
Ćwicz swój głos i stań w świetle reflektorów.


Zapraszamy!
Napisz do nas: defacto@sck.stargard.pl  lub znajdź nas na Facebook.