Kalendarz wydarzeń

THE METROPOLITAN OPERA: GEORGE GERSHWIN PORGY AND BESS

Opera
Początek: Sobota, 01.02.2020, 18:55
Rezerwuj / Kup bilet

George Gershwin

Porgy and Bess

Porgy i Bess

01.02.2020 | sobota | 18:55

 PREMIERA SEZONU


dyrygent: David Robertson

reżyseria: James Robinson

scenografia: Michael Yeargan

kostiumy: Catherine Zuber

światło: Donald Holder

projekcje wideo: Luke Halls

Bilety: normalny 50 zł / ulgowy 40 zł / w karnecie 35 zł (przy zakupie wejść na 6 spektakli operowych). Karnety dostępne tylko i wyłącznie w kasie kina SCK.

THE METROPOLITAN OPERA: GEORGE GERSHWIN PORGY AND BESS

w rolach głównych: Angel Blue jako Bess, Golda Schultz jako Clara, Latonia Moore jako Serena, Denyce Graves jako Maria, Frederick Ballentine jako Sportin’ Life, Eric Owens jako Porgy, Alfred Walker jako Crown, Donovan Singletary jako Jake


Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera” George’a Gershwina. Losy czarnoskórych mieszkańców osiedla Catfish Row w Charleston w Karolinie Południowej pełne są przemocy i dramatycznych zwrotów akcji. Piękna Bess, po aresztowaniu jej ukochanego Crowna, oddaje się pod opiekę zakochanego w niej biednego kaleki Porgy’ego. Okaże się, że w imię miłości inwalida zdolny jest i do zbrodni, i do największych poświęceń. To właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina, znanego głównie jako kompozytora „Błękitnej rapsodii” i muzyki filmowej – kołysanka „Summertime” („W letni czas”), interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop.