Kalendarz wydarzeń

Tango Fogg - Zapomniana piosenka

Koncerty
Początek: 23.08.2020 o godz.17.00

W ramach "Coolturalnych Wakacji " Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza w dniu 23.08.2020 o godz.17.00 na program artystyczny "Tango Fogg - Zapomniana piosenka".


WSTĘP WOLNY


Utwory wykonywane w trakcie koncertu "Tango Fogg" są autorstwa polskich kompozytorów i poetów okresu pierwszej połowy XX wieku m.in. Jerzego Petersburskiego, Artura Golda, Andrzeja Własta, Mariana Hemara i Juliana Tuwima. Klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga - cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.


Pragniemy w tym miejscu gorąco zarekomendować koncert, gdyż pięknie wyśpiewane melodie i teksty piosenek przez aktora Radosława Elisa oraz "swingowe brzmienie" kwartetu instrumentalnego przynoszą publiczności sporą dawkę estetycznych przeżyć i radości ze wspólnego śpiewania.
Skład zespołu:

TANGO FOGG - ZAPOMNIANA PIOSENKA
  • Radosław Elis - śpiew
  • Jan Zeyland - fortepian
  • Michał Gajda- akordeon
  • Krzysztof Samela - kontrabas
  • Mirosław Kamiński - perkusja


Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista. W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 1998-2001 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2002 roku związany jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow ("Zbrodnia i kara"), Segismundo ("Życie jest snem"), Artur ("Tango"), czy Don Juan ("Don Juan").W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki.

Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych (m.in. w "Śnie nocy letniej" w reż. Wojciecha Kościelniaka). Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim ("Stachura czyli list do pozostałych", "Życie to nie teatr", "Mr. Barańczak"). Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu "Złotopolscy".


Jan Zeyland- pianista, muzyk sesyjny, aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu na kierunku fortepian klasyczny, w kręgu jego zainteresowań znajduje się również  pop, swing, jazz. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami t.j.Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, "De Mono", Zbigniew Wodecki, Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Groniec, Olga Bończyk, Katarzyna Skrzynecka, Mezo, Gosia Andrzejewicz, Asia Si. Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych "Jak oni śpiewają" (kierownictwo muzyczne wydań III-VI), "Tylko Nas Dwoje", "Taniec z gwiazdami", "Zacisze Gwiazd".

Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer. By wymienić tylko co większe projekty w których uczestniczył w tym charakterze, należałoby wspomnieć o Festiwalu Piosenki w Opolu (2009, 2013, 2014), koncercie telewizyjnym "Jedynka, Gwiazdy i Ty", musicalu "Dyzma" (muz. W. Korcz) wystawianym w Teatrze Miejskim w Gdyni, programach telewizyjnych ("Jak oni śpiewają", "Tylko Nas Dwoje", "Taniec z Gwiazdami"), czy projekcie płytowym LOMBARD SWINGIN'.


Michał Gajda- Michał Gajda – akordeonista, solista, kameralista, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.

Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu profesora J. Kaszuby.

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Nowy Jork, Virginia, Arkansas, Korea, Japonia, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Kambodża, Gruzja, Niemcy, Holandia, Austria). W Polsce występował m. in. w Filharmonii Narodowej i Teatrze Na Woli w Warszawie, Filharmonii Poznańskiej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicac. Występował z takimi orkiestrami, jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, Śląska Orkiestra Kameralna, CoOperate Orchestra, Przemyska Orkiestra Kameralna, które zabrzmiały pod batutą Ewy Strusińskiej, Sławka Adama Wróblewskiego, Roberta Kabary, Sławomira Chrzanowskiego, Krzysztofa Szydzisza, Adama Domurata.

Jest laureatem blisko 100 prestiżowych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych, w tym m.in.:

I nagroda  na Vienna International Music Competition, Złoty medal na Manhattan International Music Competition, I nagroda na Salzburg Grand Prize Virtuoso International Music Competition (Duo Wolańska/Gajda),  I nagroda w kat. „Carlo Civardi Prize” na Valtidone Music Competition/ ITALY

Współzałożyciel zespołów takich, jak: Duo Wolańska/Gajda, Michał Gajda Trio, Simitu Duo, New Poznań Accordion Duo, Trio New Harmony, ClassZmer. W latach 2011-2017 współpracował z Teatrem Nowym w Poznaniu, pełniąc funkcję kierownika muzycznego w spektaklu „Obsługiwałem Angielskiego Króla”

Wszechstronność artysty powoduje, iż odnajduje się on świetnie w różnych stylach muzycznych.Krzysztof Samela - kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki. Poza wykształceniem muzycznym ukończył  kulturoznawstwo, filozofię i arteterapię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki i teatru min. z Katarzyną Skrzynecką, Krzysztofem Majchrzakiem, Stanisławą Celińską, Justyną Szafran, Maciejem Maleńczukiem, czy Robertem Janowskim oraz gwiazdami światowego formatu t.j. Vladimir Cosma, Gordon Haskel. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, kilkunastu audycji telewizyjnych i radiowych oraz trzech filmów fabularnych. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego I festiwalu "RCK ProJazz" w Kołobrzegu. Jest też organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu "Accorde’On Line". 

Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2014), autor artykułów popularyzujących terapie kulturowe i publikacji naukowych z dziedziny muzykoterapii.


Mirosław Kamiński -  pełen humoru perkusista zaspakajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej - "Lombard".