Kalendarz wydarzeń

DNI STARGARDU 2019

Koncerty
Początek: Piątek, 21.06.2019 Koniec: 23.06.2019, godz. 23:59

KONCERTOWE DNI STARGARDU 2019

Dosłownie i w przenośni… bo zestaw występujących i klasa gwiazd gwarantują moc muzycznych atrakcji. Zróżnicowanych stylowo i tematycznie; od twardego rocka, przez gwiazdy muzyki pop, aż do wspomnień historycznych z utworami Queen i Led Zeppelin.

Dzień pierwszy – 21 czerwca w Amfiteatrze

„DICE’E NA LUZ !” to już tradycyjny tytuł koncertu zespołu DICE, uznanej stargardzkiej grupy, grającej hard rocka w składzie: Łukasz Przybylski – gitara i wokal, Karol Przybylski – gitara basowa, Mateusz Szeremeta – perkusja, Bartosz Izak – gitara. W roku 2018 ukazała się trzecia płyta DICE zatytułowana „Nowy Świt”, której edycja zbiegła się z dziesięcioleciem istnienia zespołu. Jest ona „owocem dziesięciu lat wspólnego grania, dziesięciu lat doświadczeń, dziesięciu lat przyjaźni i dziesięciu lat dążeń do samodoskonalenia”.

DICE’E NA LUZ ! „Muzyka, która płynie w żyłach grupy, czyli hardrock w czystej postaci !

Dni Stargardu 2019

VINTAGE LOVE

Vintage Love - Trio powstało w 2016 roku. W styczniu 2017r. skład zarejestrował metodą "na setkę" (nazwa "vintage" zobowiązuje) 5 utworów w Stobno Records. Utwory ukazały się w maju i spotkały z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony lokalnej społeczności. Dowodem na to było zwycięstwo na przeglądzie kapel na Juwenalia 2017 w Szczecinie. Tym samym zespół zapewnił sobie debiut muzyczny na dużej scenie na Stadionie Pogoni u boku takich artystów jak The Dumplings, Taco Hemmingway, Nocny Kochanek. Od tamtego czasu VL powoli buduje swoją pozycję na muzycznej mapie grając zarówno koncerty klubowe jak i openairy.


GWIAZDA WIECZORU – Piotr Cugowski, od jakiegoś czasu bardziej znany od ojca i jakby mniej kojarzony z „BRAĆMI”. Solowe dokonania owocują utworami, w których niebanalny głos składa się z melodią i tekstem w przebojową mieszankę. Znany z przejmującego wykonania utworu „Jednego serca” z repertuaru Czesława Niemena, ale jeszcze bardziej z własnych szlagierów; „Zostań ze mną” i „Kto nie kochał”.

„Kto nie słyszał  ( Piotra Cugowskiego na żywo), nie wie nic..!”

Dzień drugi – 22 czerwca w Amfiteatrze

Koncert Finalistów VI Przeglądu Młodych Muzyków, który odbył się 3 maja w Teatrze Letnim i przyniósł nie tylko powiew wiosennej świeżości, ale także wiosenny wysyp utalentowanych muzyków i wykonawców. Weryfikacja ich talentów nastąpi na największej stargardzkiej scenie i przed najliczniejszą stargardzką widownią..! A wystąpią laureatka I miejsca Agata Łapa, laureatka II miejsca Karolina Kutek oraz laureat III miejsca Marcin Momot.


Koncert pamięci zespołu LED ZEPPELIN, w którym wystąpią;  Kolektyw Mothership, Dice, Artur Słowik, Marcin Krawczyk, Katarzyna Turska, Maciej Wojda i Zbigniew Jasiński.

Kolektyw Mothership to formacja powstała specjalnie dla uczczenia 50 rocznicy powstania legendarnej brytyjskiej grupy. Wykonują własne interpretacje utworów Led Zeppelin, a to, że muzyka „zeppelinów” wciąż jest żywa potwierdza udział w koncercie całej grupy stargardzkich muzyków. Tego dnia schody w stargardzkim amfiteatrze to będą naprawdę „Stairway to Heaven”…


GWIAZDA WIECZORU – Kasia Kowalska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. W roku 2018 obchodziła 25lecie pracy artystycznej, co zaowocowało, pierwszym od 10 lat ,albumem „AYA” i trasą koncertową „Kasia Kowalska 25”. Podczas Dni Stargardu  „czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma piosenkami, które Kasia Kowalska wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.”

Dzień trzeci – 23 czerwca w Teatrze Letnim ( Park Chrobrego)

Koncert zespołu LORD – Sound of Queen – Rock Ballads’80,  wspomnieniowe spotkanie z nieśmiertelnymi przebojami grupy Queen i Freddie’go Mercury oraz balladami rockowymi z lat 80tych minionego wieku. Covery Queen i utwory takich wykonawców jak Whitney Huston, Tina Turner, Stevie Wonder wykona z zespołem LORD Damian Rybicki, finalista VII edycji The Voice of Poland.


Można założyć, że na finał zespół  LORD wykona „We are the Champions” i można założyć, że będzie to wspaniały finał trzydniowych prezentacji koncertowych na stargardzkich plenerowych scenach. Zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie i wydają się „skomponowane” tak, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie…

Oferta pakietów sponsorskich podczas Dni Stargardu 2019

UWAGA! KOMUNIKAT

Stargardzkie Centrum Kultury jako organizator imprezy "Dni Stargardu 2019" stosując się do ustawy dotyczącej organizacji imprez masowych informuje, że na teren imprezy zabrania się wnoszenia i posiadania m.in.:


a. broni, amunicji oraz innych niebezpiecznych przedmiotów, które mogą być użyte jako broń;

b. materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych oraz substancji o podobnym działaniu oraz wszelkiego rodzaju materiałów pożarowo niebezpiecznych;

c. napojów w opakowaniach o poj. większej niż 0,5 L

d. alkoholu, środków odurzających i psychotropowych lub innych podobnie działających środków;

e. kasków, parasoli o ostrym zakończeniu;

f. materiałów, zawierających treści rasistowskie, polityczne, ksenofobiczne, lub wulgarne;

g. pojemników do rozpylania gazu, substancji żrących lub farbujących;

i.  trąbek oraz instrumentów z napędem mechanicznym lub elektrycznym;

j. wskaźników laserowych;

k. materiałów reklamowych za wyjątkiem dopuszczonych za pisemną zgodą organizatora imprezy;

l.  kamer i aparatów fotograficznych oraz innych tego typu urządzeń rejestrujących dźwięk lub obraz, za wyjątkiem przeznaczonych do ściśle prywatnego użytku;

m. urządzeń służących do przesyłania obrazu, dźwięku, opisów wydarzeń poprzez Internet lub inne formy przekazu za wyjątkiem dopuszczonych za zgodą organizatora;

n.  wprowadzania zwierząt, za wyjątkiem psów - przewodników.


Organizatorzy nie przewidują uruchomienia na czas wydarzenia depozytu.

Prosimy o przemyślane przygotowanie do zabawy.