• KONCERT

  • Sobota, 07.09.2024

  • godz. 18:00

  • Amfiteatr Stargard

  • Bilety: od 69 zł
    Trwa sprzedaż biletów z drugiej puli!
    Nie przyjmujemy zwrotów biletów.

Katarzyna Nosowska & Krzysztof Zalewski wystąpią w Stargardzie!
Znamy pełen skład koncertu „Wiraszko & przyjaciele”.

Największe przeboje Hey, Krzysztofa Zalewskiego, Republiki, Firebirds i zespołu Muchy wybrzmią na stargardzkim amfiteatrze. Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski dołączają do programu koncertu „Wiraszko & przyjaciele: dawno temu na amfi…”. Niekwestionowane gwiazdy tego wieczoru wystąpią na stargardzkim amfiteatrze w specjalnej roli, wykonają m.in. swoje najbardziej ukochane przez publiczność utwory.

Joanna Prykowska, Monika Borzym, Łukasz Drapała, Olek Różanek, Eryka & Przemek Wieleba aa także zespoły Anieli, Feeling Electric i WBiA a teraz także żywe ikony polskiej sceny – Nosowska i Zalewski.

Przedstawiamy wszystkich wykonawców koncertu „DAWNO TEMU NA AMFI… WIRASZKO & PRZYJACIELE”. Już 7 września, na zakończenie lata, na stargardzkim amfiteatrze zaprezentuje się plejada znakomitych artystów, od najsłynniejszych nazwisk polskiej sceny, aż po wykonawców lokalnych i debiutujących. Artyści wystąpią na zaproszenie gospodarza wieczoru, ambasadora kultury Stargardu, muzyka znanego z zespołu Muchy i autora tekstów, które śpiewa cała Polska – Michała Wiraszki. Każdy artysta zaprezentuje się w szerokim repertuarze i przygotowanych specjalnie na ten wieczór aranżacjach. To będzie wyjatkowo i z pewnością jednorazowy i niepowtarzalny koncert. Nie można go przegapić.

Wieczór otworzą koncerty trzech zespołów. Pierwszy z nich reaktywuje się specjalnie na ten jeden raz. WBiA, bo o nich mowa, to zespół, który na przełomie wieków był wizytówką rockowego Stargardu. Feeling Electric z kolei, to doświadczeni stargardzcy muzycy w towarzystwie jazzowego mistrza perkusji Jacka Pelca, którzy podczas koncertu zaprezentują autorski, elektryczny jazz.

Zachodniopomorskim i stargardzkim fanom szczególnie bliski powinien być duet ANIELI, a to za sprawą Joanny Prykowskiej, autorki niezapomnianego przeboju „Harry” ze szczecińskim zespołem Firebirds. Anieli zadebiutują koncertowo przed stargardzką publicznością i zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu „BLASK”, na czele z przebojem „Jaśniejącą”.

Joanna Prykowska wystąpi także w koncercie głównym, podobnie jak druga połowa duetu Anieli – Paweł Krawczyk. To Paweł jest autorem największych przebojów grupy Hey w XXI wieku i to właśnie utwory taj popularnej, wywodzącej się ze Szczecina grupy usłyszymy podczas koncertu.

Tego wieczoru wystąpi również Monika Borzym, jedna z najsłynniejszych wokalistek jazzowych w kraju. Monika uświetni cały koncert swoim wsparciem wokalnym, a także przygotowanym specjalnie na ten dzień duetem – przedpremierowym wykonaniem piosenki z nadchodzącego, solowego albumu Wiraszki.

Wśród gości usłyszymy bliskiego kolegę z czasów licealnych gospodarza wieczoru Łukasza Drapałę. Wokalista znany z występów m.in. na fescwalach w Opolu i przez lata stojący na czele zespołu Chemia powróci do Stargardu również w specjalnej roli. Podobnie zresztą Olek Różanek, utalentowany aktor i wokalista, którego na co dzień można oglądać na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie.

Bardzo symbolicznym momentem koncertu, będzie wspólny występ Eryki i Przemka Wieleby. To międzypokoleniowa sytuacja – Eryka jest jedną z najzdolniejszych wokalistek stargardzkich młodej generacji, jej tata Przemek znakomitym pianistą i pedagogiem. Przed laty spotkali się z Michałem Wiraszko w zespole Feeling Electric.

Stawkę wieńczy Leszek Biolik. Basista legendarnej Republiki dołączy do zespołu Michała, aby wspólnie wykonać najbardziej znane utwory z repertuaru właśnie Republiki i Obywatela GC, najważniejszych muzycznych „nauczycieli” Wiraszki.

Ta plejada znakomitości zamyka skład koncertu. Od dziś do sprzedaży trafia także druga pula biletów. Bądźcie z nami.