ZESPOŁY I PRACOWNIE

Centrum Otwarte Drzwi działa w Stargardzkim Centrum Kultury, przy ulicy Marsz. Józefa Piłsudskiego 105. Centrum Otwarte Drzwi to młodzieżowy wolontariat. Czym jest wolontariat? Definicja zaproponowana przez Centrum Wolontariatu mówi, że jest to świadoma, dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczająca poza więzi rodzinno – przyjacielsko – koleżeńskie. Często kojarzy się na przykład z robieniem zakupów osobom starszym, pomaganiem niepełnosprawnym, nieodpłatnym udzielaniem korepetycji czy pomaganiem w lekcjach lub opieką nad zwierzętami. Pobudkami działań wolontariackich przeważnie są przekonania moralne, religijne czy polityczne, jednak w ostatnich latach osoby zgłaszające się do centrów wolontariatu deklarują również chęć zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności.


Logo COD


Centrum Otwarte Drzwi buduje grupa młodych osób – pomysłowych, kreatywnych, pełnych zapału i pozytywnej energii. To dzięki ich zaangażowaniu możliwe staje się niesienie pomocy wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Na cotygodniowych spotkaniach CODu wolontariusze mają możliwość dzielenia się zdobytymi doświadczeniami, swoją wiedzą i umiejętnościami. Na spotkaniach mają także możliwość uczestniczenia w warsztatach, mających na celu wspomaganie rozwoju przedsiębiorczości, prowadzonych przez psychologa.

Dużą korzyścią pracy wolontariackiej jest możliwość poszerzania swoich kwalifikacji zawodowych, a także kompetencji uzyskiwanych podczas pracy. Coraz więcej osób, zarówno koordynatorów jak i samych wolontariuszy dostrzega wzrost ich znaczenia we współczesnym świecie. Wolontariat może stanowić ważny etap w zdobywaniu doświadczenia, umiejętności i referencji. Daje możliwość wypróbowania sił w różnych dziedzinach życia społecznego.

A na teraz? Oprócz satysfakcji z przynależenia do CODu uczymy się dobrej organizacji pracy, sensownie wykorzystujemy czas wolny od zajęć w szkołach, mamy co wpisać do CV, podwyższoną ocenę z zachowania, ale najbardziej cieszy nas wartość dodana, jaką otrzymujemy od osób, dla których działamy oraz od tych, z którymi współpracujemy. To uśmiech, radość, wdzięczność, satysfakcja.

Zapraszamy do Centrum Otwarte Drzwi wszystkich, którzy mają swój pomysł na działania społeczne lub po prostu, mają dużo energii do pracy, którą chcą się podzielić z innymi. Pomożemy w realizacji marzeń i planów.


ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOKU!


Jakie korzyści mamy z bycia wolontariuszem COD?
- niesiemy mądrą pomoc,
- mamy satysfakcję z  bycia w naszej grupie,
- uczymy się dobrej organizacji pracy,
- sensownie wykorzystujemy swój czas wolny,
- nasze CV jest bogatsze o doświadczenia,
- korzyści w szkole: wyższa ocena z zachowania


Spotkania wolontariuszy odbywają się we wtorki od godziny 16:30 do 18:00 SCK, I piętro, sala 108.


Instruktor: Łukasz Grzybek, sala 108
wtorek            16.3o – 18.0o    


Napisz do nas: cod@sck.stargard.pl

Załącznik do pobrania: