SCK

Gliniany Zakątek

Sylwia Nowacka

Małgorzata Kuligowska-Lorek - SSMSP BRAMA

MAŁGORZATA KULIGOWSKA- LOREK
Działalność plastyczną prowadzę w życiu zawodowym od zawsze. Najpierw, z uwagi na wieloletnią pracę na etacie pedagoga w domu dziecka wykorzystywałam jej funkcję terapeutyczną i pasjonowałam się symboliką rysunku w psychoterapii, następnie, podjąwszy się pracy na etacie nauczyciela plastyki w szkole przedłożyłam na pierwszy plan nauczanie     i inspirowanie innych. 
Efektem moich poczynań były trzykrotne wernisaże i czasowe wystawy prac uczniów i wychowanków w Stargardzkim Centrum Kultury.
„Na poważnie” zaczęłam tworzyć około 5 lat temu, odkąd poznałam technikę utwardzania tkanin POWERTEX. Najbardziej pasjonuje mnie rzeźba i w tej dziedzinie sztuki czuję się najlepiej. Tworzę również obrazy techniką mixed-media oraz dekoracje okolicznościowe. 
Od roku 2017 jestem członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA”
DOROBEK ARTYSTYCZNY: 
1.    Art Festiwal Stargard- Wystawa twórczości w latach 2018, 2019
2.    Happening „Wolna Sztuka”- wrzesień 2019- ekspozycja prac
3.    Wystawa malarstwa i rzeźby „Żywioły wyobraźni”-26.09-26.10 2019r w Brawie Wałowej
4.    Prezentacja twórczości własnej w STREFIE SZTUKI w Stargardzie : Apteka Rodzinna oraz Urząd Miasta w Stargardzie
5.    Festiwal Sztuki w Niemczech- Bernau- prezentacja prac, prowadzenie warsztatów
Aktualnie jestem zatrudniona na etacie nauczyciela plastyki i techniki w Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie oraz, równolegle piastuję stanowisko dyrektora w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu „Pasikonik”.
Hobbystycznie udzielam się również w stargardzkim Chórze „Echo- Arioso” .

Sylwia Brajta

Sylwia Brajta - od zawsze coś tworzę, próbuję różnych rzeczy, biżuteria, ozdoby, stroiki, ale figurki wykonane metodą power- tex to moje ostatnie dzieła i to chyba jest to, czego szukałam od dawna. Spróbowałam i nie mogę przestać. Naprawdę, tak zresztą jest jak człowiek robi coś z pasją. Nie odliczam wtedy czasu, a każda figurka ma część mojej duszy. W trakcie robienia powstaje wizja, a jak skończę, nie mogę doczekać się aż będę robić kolejną. To początek tej przygody, z chęcią podzielę się nią, bo mam nadzieję że będzie trwać. Mam kolejne pomysły, nie tylko anioły i wróżki. To jest właśnie to, można tworzyć dowolnie, co tylko w duszy zagra...

Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje figurki.

SP nr 2 wystawa prac uczniów i nauczycieli

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac plastycznych, sztuki użytkowej i rękodzieła uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie.
​Są one dowodem na to, że potrzeba twórczej wypowiedzi, a zarazem obcowania z pięknem jest równie silna jak pragnienie życia. Stąd nazwa projektu: TWO=ŻYĆ.

prezentację przygotowała

Mirosława Babicka-Mrzygłód,

Andżelika Pałka Anioł by Angel

Pod Anioł by Angel ukrywam się ja, Andżelika Pałka.
Zaczęłam swoją przygodę od stworzenia i przekazania moich aniołów na aukcję charytatywną. Nic bardziej mnie nie uskrzydla, jak pomoc innym.
Zaprojektowałam je od podstaw, metodą prób i błędów....dziś różnią się od moich pierwszych prac... Stosuję technikę tzw. zimnej porcelany i utwardzenia materiału. Wkładam w nie całą siebie.
Są moją odskocznią od codzienności...są odzwierciedleniem mojego nastroju....(jestem z natury ponurakiem).
Lubię zamknąć się w mojej pracowni...założyć słuchawki na uszy...włączyć Monikę Urlik....i aniołki same wychodzą mi z pod rąk. 

Ewa Kamińska

Ewa Kamińska - większość prac jest wykonana techniką kanzashi. Polega ona na tworzeniu kwiatów i ozdób ze wstążki.  Można w ten sposób robić ozdoby na choinkę, bukiety kwiatów, wianki, różnego rodzaju stroiki, pisanki wielkanocne, opaski do wlosow, spinki, gumki, pamiątki komunijne, weselne i nie tylko... Generalnie - co tylko człowiekowi przyjdzie do głowy. 

Serce z napisem "Kochanemu tacie" jest haftowane wstążką. W ten sposób można stworzyć przepiękne obrazy. Ja, póki co, zrobiłam ta metodą tylko to jedne serce. 

Praca że wstążką wymaga wiele cierpliwości i jest bardzo pracochłonna. Efekt jest piękny, choć zdjęcia nie oddają tego całkowicie.

Wojciech Kuśnierz

Wood Forms Wojciech Kuśnierz

 

DREWNO JEST NASZĄ PASJĄ

Firma Wood Forms zajmuje się łączeniem drewna i żywicy. Nasze produkty są wykonywane ręcznie i każdy jest niepotwarzalny. Wkładamy całe nasze serce, aby były one  piękne i trwałe. Dzięki doświadczeniu i wykorzystaniu nowych technologii - ogranicza nas tylko wyobraźnia.


DLA FIRMY, DO DOMU I NIE TYLKO...

Meble wykonywane są na zamówienie wedle Klienta. Wykonujemy pełną gamę stołów od małych stolików kawowych po stoły konferencyjne. Posiłek podany na naszych tachach będzie cieszyć oko jak nigdy. Tace wykonujemy z drewna pochodzącego z Polski jak
i zagranicy. Pordukty z naszej oferty są wyjątkową ozdobą nowoczesnej kuchni.


NASZYJNIKI, KTÓRE PRZYNOSZĄ SZCZĘŚCIE

Wszystkie są wykonane z drewna egzotycznego co nadaje im niespotykany charakter. Dzięki odpowiedniej impregnacji są odporne na warunki atmosferyczne pzez co stanowią naszą ozdobę o każdej porze roku i przynosić nam będą szczęście przez długi czas. Doceniane za jakość i unikatową formę. Zatopiony kawałek bursztynu, nadaje zmysłową estetykę a dzięki różnorodnym rozwiązaniom kw kształtach kolorystycznych - naszyjnik można