SCK

Maria Magdalena Proskurowska - Grupa Malachit

Zenon Ozga - Grupa Malachit

Aleksandra Cyglicka - Grupa Malachit

Aleksandra Cyglicka urodzona w Warszawie, obecnie mieszka w Morzyczynie. Maluje od 23 lat, przede wszystkim farbami olejnymi. Najbardziej lubi malować pejzaże, zwierzęta i abstrakcje. Inne jej pasje to dobra książka, fotografia i krzyżówki.

Danuta Szudzichowska, DKK, - Grupa Malachit

Danuta Szudzichowska - urodzi łam się w 1953 roku w Stargardzie i tu mieszkam do dzisiaj. Od dziecka przejawia łam zainteresowania artystyczne rysunkiem i malarstwem.  Już jako uczennica szkoły podstawowej uczęszczałam na zajęcia kółka plastycznego w MDK, gdzie zdobywałam nagrody. Obecnie spełniam się w różnych formach pracy artystycznej – malarstwo różnymi technikami, wytwarzanie biżuterii oraz ozdób świątecznych. Od 2005 roku prezentuje swoje prace na festynach na „Ulicy Magicznej”.  W 2012 roku przystąpiłam do grupy „Malachit” działającej przy DKK w Stargardzie. Wielokrotnie uczestniczyłam w wystawach zbiorowych.

Danuta Jańczak - Grupa Malachit

Danuta Jańczak urodzona na Mazurach, wiele lat mieszkała w Stargardzie, a obecnie w Morzyczynie. Maluje od 15 lat - najpierw farbami akwarelowymi, potem akrylowymi i olejnymi. Kocha malować kwiaty .Czasem bawi się w malowanie na jedwabiu, fototransfer, czy pouring. Jej pasją "od zawsze" jest śpiew, a idolem Czesław Niemen.

Jana Gujwan - Grupa Malachit

Janusz Liczba - Grupa Malachit

Bożena Smółka - Grupa Malachit

"Bożena Smółka , magister finansów z wykształcenia - pasjonatka sztuki rysunku, malarstwa i fotografii.
Od 2010 roku Członek Grupy Malachit a od 2011r członek SSMSP BRAMA. Uczestniczy w wielu wystawach i plenerach. Poprzez sztukę chce wyrazić swoje uczucia, emocje oraz pokazać piękno otaczającego nas świata. Wśród gatunków, które tworzy są pejzaże, kwiaty, ludzie i zwierzęta. Maluje i rysuje ołówkiem, węglem, pastelami, akwarelą, farbami olejnymi i akrylowymi. Na przestrzeni dziewięciu lat powstało ok. 300 prac w różnych technikach.
Grupa Malarska „Malachit” do której należy, w 2013 roku zwycięża w krakowskim konkursie na „KOLEJOWY ZŁOTY LAUR” w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w środowisku kolejowym. Natomiast w 2014r. jej praca na 30 Międzynarodowej Wystawie Sztuki FISAIC otrzymuje „Dyplom za zajęcie 8 miejsca” w jednej z kategorii. W roku 2019 za dwie zgłoszone prace w ogólnopolskim Konkursie pt „Maszynista – Praca i jego pasje” zdobywa dwie nagrody
- Nagrodę Specjalną I Stopnia ufundowaną przez Stację Muzeum oraz III Nagrodę w klasyfikacji generalnej.
kontakt: 609741713
bozenasmolka@gmail.com