SCK

Teresa Wiśniewska - SSMSP BRAMA

Ludmiła Sabadini - SSMSP BRAMA

członek ZPAP O/Szczecin od roku 1999

członek Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych od roku 1995, od roku 2002 Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Urodziła się i mieszka w Stargardzie.

Po studiach w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie przez kilka lat prowadziła własną galerię sztuki.

Jest inicjatorką i organizatorem warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży, plenerów malarskich w kraju i zagranicą.

Uprawia grafikę warsztatową i użytkową, jednak jej pasją jest malarstwo. Posługuje się różnymi technikami malarskimi odpowiednimi do realizacji swoich prac.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.

Jej prace znajdują się w zbiorach osób prywatnych i instytucji w: Niemczech, Francji, Rosji, Anglii, Szwajcarii, Austrii i oczywiście w Polsce.

Nie bierze udziału w konkursach plastycznych i festiwalach sztuki, gdyż uważa, że twórczość artystyczna jest rzeczą niewymierną i nieporównywalną, a jej odbiór  i ocena zawsze są subiektywne.


Kontakt:

tel. komórkowy 48 608 184481

e-mail: redmamba@poczta.fm

Jadwiga Kruża - SSMSP BRAMA

Żaneta Śniadek - SSMSPB BRAMA

Anna Wojciechowska - SSMSP BRAMA

Urodziłam się w Stargardzie Szczecińskim. W roku 1983 ukończyłam Studium Reklamy w Pile. Do roku 1989 pracowałam w szkole podstawowej ucząc plastyki. Na początku inspiracją dla mnie były kopie słynnych artystów. Moje obrazy to pejzaże, kwiaty i martwe natury. Różnorodność tematyki odzwierciedlam też na starych klepkach od beczek, na walizkach, kufrach i w starych ramach okiennych. Zajmuję się malarstwem olejnym, pastelem i akwarelą. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Prowadzę własną Pracownię Malarstwa Artystycznego. Moje prace znajdują się w licznych zbiorach krajowych i zagranicznych. Jestem członkiem SSMSP „BRAMA”.

Elżbieta Szumska - SSMSP BRAMA

Elżbieta Szumska mieszka i tworzy w Stargardzie. Absolwentka WSPw Szczecinie. Ukończyła też  studia podyplomowe w Wyższej Szkole Sztuk Użytkowej. Jest członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych i RTowarzystwa Przyjaciół Stargardu.  Brała udział w wielu wystawach  zbiorowych i indywidualnych w kraju  i za granicą.

Katarzyna Szczurowska - SSMSP BRAMA

 Z  wykształcenia  jestem  lekarzem i od wielu  lat  pracuję w swoim zawodzie. „Po   godzinach” jestem   malarką.  Siadając przy sztaludze odkrywam swoją „drugą  twarz” (a może pierwszą??). Chcąc realizować  swoją  pasję  przez kilka  lat uczestniczyłam   w  warsztatach  malarstwa i  rysunku  w  Ars Atelier w Szczecinie pod kierunkiem Mikołaja i Agnieszki Materne, gdzie  poznawałam techniki malarskie i „szlifowałam”  swoje  umiejętności. Potem szukałam już własnej ścieżki  malarskiej, by  móc wyrażać siebie w tym co maluję. Odnalazłam ją,  gdy zetknęłam się z Vedic Art i Mandalą, które pomogły  mi  otworzyć się  na  kreację  i  wyrażanie własnej indywidualności  bez  żadnych  oczekiwań i ograniczeń. Od 2019 roku jestem członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”.    

                                                                                 

Dotychczasowe wystawy i prezentacje:                                                                                                                                              

Kwiecień 2013r. – indywidualna wystawa „Mandale i Vedic Art” w Stargardzkim Centrum Kultury.  Październik 2013r. – „Stworzone z pasji”- wystawa grupy malarskiej Ars Atelier w klubie Delta MOK w Szczecinie.
Kwiecień 2016r. - indywidualna wystawa mandali i obrazów Vedic Art. w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. 
Maj 2017r. – prezentacja podczas „Otwartych Dni Pracowni” w ramach I edycji Art Festiwalu w Stargardzie.
Maj 2018r. – indywidualna wystawa „Sztuka z serca” w Książnicy Stargardzkiej w ramach II edycji  Art Festiwalu w Stargardzie.
Marzec-kwiecień 2019r. – wystawa „Mandale” w Galerii Sztuki Brama SSMSP                                                Wrzesień-grudzień 2019r. –prezentacja mandali w Ratuszu stargardzkim.
Listopad-grudzień 2019r. – ekspozycja prac w Browarze Miejskim Stargard
Styczeń-maj 2020r. – wystawa w galerii Urzędu Miasta w Ińsku


Kontakt: kasiasz8363@gmail.com

Bożena Smółka - SSMSP BRAMA

"Bożena Smółka , magister finansów z wykształcenia - pasjonatka sztuki rysunku, malarstwa i fotografii.
Od 2010 roku Członek Grupy Malachit a od 2011r członek SSMSP BRAMA. Uczestniczy w wielu wystawach i plenerach. Poprzez sztukę chce wyrazić swoje uczucia, emocje oraz pokazać piękno otaczającego nas świata. Wśród gatunków, które tworzy są pejzaże, kwiaty, ludzie i zwierzęta. Maluje i rysuje ołówkiem, węglem, pastelami, akwarelą, farbami olejnymi i akrylowymi. Na przestrzeni dziewięciu lat powstało ok. 300 prac w różnych technikach.
Grupa Malarska „Malachit” do której należy, w 2013 roku zwycięża w krakowskim konkursie na „KOLEJOWY ZŁOTY LAUR” w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w środowisku kolejowym. Natomiast w 2014r. jej praca na 30 Międzynarodowej Wystawie Sztuki FISAIC otrzymuje „Dyplom za zajęcie 8 miejsca” w jednej z kategorii. W roku 2019 za dwie zgłoszone prace w ogólnopolskim Konkursie pt „Maszynista – Praca i jego pasje” zdobywa dwie nagrody
- Nagrodę Specjalną I Stopnia ufundowaną przez Stację Muzeum oraz III Nagrodę w klasyfikacji generalnej.
kontakt: 609741713
bozenasmolka@gmail.com