SCK

19.11.2018 15:52

23 maja przekazaliśmy radosną informację, że nasz projekt #Stargard dla
Niepodległej -Kultura dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego
NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".
Już wówczas wiedzieliśmy , że "będzie się działo". I tak rzeczywiście było.
Zobaczcie krótkie fragmenty filmów pokazujących jak wyglądały nasze
warsztaty:

wokalne https://www.youtube.com/watch?v=JJmq6307U-M

taneczne https://www.youtube.com/watch?v=aWEGkBrAEbg

oraz warsztaty plastyczne i rękodzieła https://www.youtube.com/watch?v=sj6zo_37QlU


Projekt #Stargard dla Niepodległej - Kultura

19.11.2018 10:52

Projekt #Stargard dla Niepodległej - Kultura, którego organizatorem było Stargardzkie Centrum Kultury powoli dobiega końca. Dlatego przypomnijmy sobie wspólnie spędzone chwile i emocje towarzyszące nam wszystkim podczas ostatnich kilku miesięcy, a zwłaszcza podczas finałowego wydarzenia "Moja
Niepodległa", 11 listopada w Teatrze Letnim. Dziękujemy, że byliście z nami.


#Stargard dla Niepodległej - Kultura dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Moja Niepodległa - finał zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura

13.11.2018 08:52

Setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyzną niepodległości świętowaliśmy wspólnie w Teatrze Letnim. W koncercie pt. "Moja Niepodległa" wystąpili wszyscy uczestnicy warsztatów wokalnych i tanecznych, które zorganizowaliśmy w ramach projektu pod hasłem "#Stargard dla Niepodległej - Kultura.  Było narodowo i radośnie, o czym świadczą zdjęcia na:
https://www.facebook.com/StargarddlaNiepodleglejKultura/posts/?ref=page_i+nternal

Uczestnikami projekty byli:

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Koło w Stargardzie (Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy),

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie (Zespół Śpiewaczy Chabry, Chór Belcanto, Sekcja Taneczna "Seniority", Sekcja Rękodzieła),

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie (Sekcja Rękodzieła),

Przedszkole Miejskie Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,

Przedszkole Miejskie Nr 2,

Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowy Zakątek",

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego,

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II,

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Brzechwy,

Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Noblistów Polskich,

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Szkoła Podstawowa w Dobropolu,

Szkoła Podstawowa w Grzędzicach,

Szkoła Podstawowa w Marianowie,

Dom Dzienny Senior +

Liceum Katolickie,

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy. Oddział KTA w Stargardzie

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii,

Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Zachodniopomorska ZHP. Hufiec Stargard,

Muzeum Archeologiczno - Historyczne

Książnica Stargardzka

Zespół Artystów Piwnicy Art Cafe,

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych "Brama",

Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard Ds. Seniorów

Klub Seniora - Osiedle Lotnisko,

Zespół Szkół Prywatnych Nr 1,

Zespół Szkół Nr 1 Im. Mieszka I

oraz

Chór Cantore Gospel, Zespół De Facto, Centrum Otwarte Drzwi I Pracownia Fotograficzno-Dziennikarska ze Stargardzkiego Centrum Kultury


Wszystkim serdecznie i gorąco dziękujemy za współpracę i aktywny udział w projekcie #Stargard dla Niepodległej - Kultura!

Partnerami projektu byli:

Gmina Miasto Stargard, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Koło w Stargardzie, Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Stargardzie, Oddział Rejonowy Polskiego Związku
Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Stargardzie, Firma Lumix oraz Twoje Radio 90,3 FM

Mamy nadzieję, że setnie się wszyscy z nami bawili!

Projekt #Stargard dla Niepodległej - Kultura otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".


POKAŻĘ CIĘ POLSKO!
POKAŻĘ CIĘ POLSKO!

Pokażę Cię Polsko! Spotkanie trzecie - Generał Nil.

17.09.2018 15:37

20 września o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne rozmowy o historii oraz projekcję filmu pt. „Generał Nil” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, twórcy głośnego „Przesłuchania” i telewizyjnego spektaklu „Śmierć rotmistrza Pileckiego”.  „Generał Nil” to film wielowymiarowy - opowiada historię człowieka i mroczną historię naszej ojczyzny, o której coraz więcej wiemy, ale czy wiemy już wszystko?

Cykl „Pokażę Cię Polsko!” realizowany jest w ramach zadania #Stargard dla Niepodległej –Kultura, które dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

W kasie kina czekają na Państwa bezpłatne wejściówki.

Istnieje możliwość pobrania dodatkowych materiałów dot. filmu http://www.sck.stargard.pl/materialy_pobieranie#gth

Pokażę Cię Polsko! Spotkanie trzecie - Generał Nil.

Wymaluję Cię Polsko! - pierwsze warsztaty rękodzieła

11.09.2018 15:52

Dzisiaj, w siedzibie WTZ przy ul. Sikorskiego odbyły się pierwsze warsztaty rękodzieła w ramach projektu #Stargard dla Niepodległej – Kultura, działania pn. „Wymaluję Cię Polsko” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, którego beneficjentem jest Stargardzkie Centrum Kultury. W zajęciach wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego KTA w Stargardzie. Pod okiem mistrzyni rękodzieła Pani Urszuli Malesy z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Stargardzie, uczestnicy warsztatów wykonywali rozety narodowe, wianki z kwiatów oraz zdobili według własnej inwencji, torby filcowe uszyte w ramach projektu.

Wyśpiewam Cię Polsko! - warsztaty wokalne w ramach projektu #Stargard dla Niepodległej – Kultura, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

​         Pieśni patriotyczne powstawały przez wieki i zawsze z potrzeby serca. Okazją do ich tworzenia były zazwyczaj bardzo ważne i niestety smutne dla naszego kraju wydarzenia. Towarzyszyły poprzednim pokoleniom naszych rodaków w drodze do odzyskanie wolności w okresie rozbiorów Polski, w czasie II Wojny Światowej i w okresie komunizmu w Polsce.                                               

We wrześniu rozpoczynamy cykl warsztatów wokalnych pod hasłem "Wyśpiewam Cię Polsko". Będą to zajęcia wokalne poświęcone nauce polskich pieśni patriotycznych. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Stargardu aktywnie włączą się w celebrowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj poprzez wspólne śpiewanie, które przywoła wspomnienia domu rodzinnego, kiedy to nasi rodzice czy dziadkowie nucili, dziś już często zapomniane pieśni.

Działania warsztatowe traktujemy jak okazję do wielopokoleniowych spotkań, które w sposób szczególny pozwolą nam się zjednoczyć i mówić jednym głosem… W tym przypadku wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, by wzmocnić poczucie tożsamości narodowej. Zależy nam, by bezcenne dziedzictwo narodowe, jakim są pieśni patriotyczne, przetrwało w pamięci kolejnych pokoleń Polaków.                                                                                                                        

W warsztatach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane, np. zespoły wokalne oraz osoby indywidualne. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w finale projektu, czyli wspólnym narodowym śpiewaniu podczas koncertu pn. „Moja Niepodległa!”. Zapraszamy do zapoznania się z tytułami pieśni patriotycznych, które wspólnie zaśpiewamy 11 listopada, w Teatrze Letnim.

 1. Mazurek Dąbrowskiego
 2. Rota
 3. Pieśń konfederatów barskich
 4. Przy sadzeniu róż
 5. Nie masz pana nad ułana
 6. Leguny w niebie
 7. Pierwsza kadrowa
 8. My, Pierwsza Brygada
 9. Hej! Hej ułani
 10. Więc pijmy wino, szwoleżerowie
 11. Mój rozmarynie
 12. Wojenko, wojenko
 13. Piechota
 14. Pieśń o wodzu miłym
 15. Medycyna naszej doby
 16. Białe róże
 17. Przybyli ułani
 18. Jak to na wojence ładnie
 19. Marsz Sybiraków
 20. Piosnka o Belinie
 21. Żurawiejki na pułki kawalerii
 22. Zosia i ułani
 23. Ej dziewczyno, ej niebogo
 24. Warszawskie dzieci
 25. Czerwone maki.

Chęć udziału w zajęciach warsztatowych prosimy zgłaszać, pisząc na adres: niepodlegla@sck.stargard.pl

Znajdziecie nas na http://www.facebook.com/StargarddlaNiepodleglejKultura/ Miłe widziane są polubienia, komentarze i udostępnienia. To proste gesty, które nic nie kosztują, a my będziemy pewni, że chcą Państwo z nami świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!


"Pokażę Cię Polsko!" - drugie spotkanie

08.08.2018 10:29


3 sierpnia, w późnych godzinach wieczornych, odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu #Stargard dla Niepodległej - Kultura, które dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".


W Teatrze Letnim spotkaliśmy się z Państwem, aby porozmawiać o historii dotyczącej pogmatwanych losów tysięcy Polaków po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939. W wyniku aneksji okupowanego terytorium II Rzeczypospolitej i włączenia zajętych terenów do sowieckich republik związkowych, zgodnie z ustaleniami haniebnego traktatu o granicach i przyjaźni pomiędzy III Rzeszą a ZSRR z dnia 28 września 1939, Rosjanie rozpoczęli depolonizację okupowanego terytorium. Dokonano jej przez eksterminację ziemiaństwa i inteligencji oraz masowe deportacje w głąb ZSRS, obejmujące setki tysięcy
rodzin inteligenckich, wojskowych, policji i bogatszych rolników. W latach 1939-1941 Sowieci aresztowali i więzili około 500 000 naszych rodaków, których uznano za "wrogów ludu" i wymordowali około 65 000 Polaków. Byli wśród nich także polscy żołnierze, ponieważ Związek Radziecki przestał uznawać państwo polskie i nie uznał polskich więźniów wojskowych, jako jeńców wojennych, ale jako rebeliantów przeciwko nowemu rządowi Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. O tym wszystkim opowiadał podczas spotkania z cyklu "Pokażę Cię Polsko!" historyk - Andrzej Bierca. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu pt. "Niepokonani" w reżyserii Petera Weira. Film został zainspirowany książką autorstwa Sławomira Rawicza pt. "Długi Marsz". Jej publikacja w latach 50-tych była pierwszą relacją z sowieckiego łagru, która wstrząsnęła zachodnim światem. "Długi Marsz" został przetłumaczony na 25 języków i szybko stał się bestsellerem.

"Niepokonani" to opowieść o grupie ośmiu śmiałków pochodzących z różnych krajów, którzy decydują się na ucieczkę z sowieckiego gułagu. Wśród nich było aż czterech Polaków, a jeden z nich był inicjatorem ucieczki. Pod osłoną nocy, podczas zamieci, wyposażeni jedynie w nóż i ubogi prowiant jeńcy uciekają z obozu pracy. Rozpoczynają długą i wyczerpującą wędrówkę, bez mapy, od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje aż do Indii. To niewiarygodna i poruszająca historia o ludziach,
którzy stawiają czoła nieludzkim warunkom panującym w obozie pracy, srogiej naturze, własnym słabościom i trudnym wyborom moralnym, aby zachować własne człowieczeństwo.

Spotkaniu towarzyszył Partner projektu realizowanego przez Stargardzkie Centrum Kultury - Twoje Radio 90,3FM. Na kolejne edycje "Pokażę Cię Polsko!" zapraszamy już niedługo. Terminy zostaną podane w kolejnych informacjach dot. #Stargard dla Niepodległej - Kultura.

Zachęcamy wszystkich do udziału w ankiecie dostępnej w zakładce ankiety i wyboru filmów, które zostaną zaprezentowane w ramach naszego projektu. Lista filmów dostępne jest także i tu:
http://www.sck.stargard.pl/news/Pokaze_Cie_Polsko_2018_07_31_10_21#gth

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 


Pokażę Cię Polsko! - spotkanie drugie

​20.07.2018 10:29

3 sierpnia 2018 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Pokażę Cię Polsko! w ramach zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura. W Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbędzie się prelekcja oraz rozmowa z zaproszonym historykiem. Tematem. przewodnim naszego spotkania będzie opowieść o ludziach, którzy w czasie wojennej zawieruchy zmagali się z trudną dla nich rzeczywistością, o deportacjach i życiu w sowieckich łagrach. Chcemy przypominać jaką ofiarę i poświęcenie ludzie ci, musieli ponieść walcząc o odzyskanie upragnionej wolości i niepodległości. Zwieńczeniem wspólnego wieczoru będzie pokaz dramatu wojennego pt. „Niepokonani”. Film, powstał w 2010 roku na podstawie popularnej w latach pięćdziesiątych XX wieku książki Sławomira Rawicza pt. „Długi marsz”. Fabuła opowiada o grupie uciekinierów z obozu gułagu na Syberii w czasie II wojny światowej.

Obsada: Jim Sturgess, Colin Farrell, Ed Harris, Saoirse Ronan, Alexandru Potocean, Sebastian Urzędowski, Gustaf Skarsgård, Dragoş Bucur i Mark Strong.

BEZPŁATNE wejściówki na to wydarzenie wydawane są w kasie SCK i bezpośrednio przed spotkaniem w Teatrze Letnim. ZAPRASZAMY!

Zachęcamy Państwa również do korzystania z materiałów edukacyjnych znajdujących się na stronie SCK, a także do udostępniania informacji o projekcje #Stargard dla Niepodległej - Kultura na profilu Facebookowym.

Link:

http://www.sck.stargard.pl/materialy_pobieranie#gth

https://www.facebook.com/StargarddlaNiepodleglejKultura

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 


Pokażę Cię Polsko! - spotkanie pierwsze

16.07.2018 15:28

W piątkowy wieczór w Teatrze Letnim odbyła się pierwsza projekcja filmu z cyklu Pokażę Cię Polsko! pt. „Sprawiedliwy". Przed seansem, historyk pan Andrzej Bierca nawiązując do czasów, w których dzieje się akcja filmu, opowiedział o losach ludzi, którzy zamieszkiwali wtedy w Stargardzie. Nasz partner Twoje Radio 93,0 FM, przeprowadził krótki konkurs związany z naszym projektem. Oczywiście były też nagrody. Kolejne filmowe spotkanie z cyklu Pokażę Cię Polsko! odbędzie się już 3 sierpnia 2018r. W Teatrze Letnim obejrzymy film pt. „Niepokonani”. Zapraszamy!
Na każdym etapie realizacji naszego projektu, zapraszamy do wypełniania anonimowych ankiet dotyczących zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura. Ankiety można znaleźć na stronie SCK, na FB i w kasie kina SCK.  
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". # Stargard dla Niepodległej – Kultura jest już na FB.

Kiedy mówimy o patriotyzmie myślimy o heroizmie  poprzednich pokoleń walczących zbrojnie o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Współczesny patriotyzm niekoniecznie oznacza to samo, ponieważ nie musimy już przelewać krwi za niepodległość kraju. Dziś z definicji patriotą jest ten „kto sumiennie wypełnia swoje obowiązki względem narodu i czynne angażuje się w życie społeczne, gospodarcze i polityczne”.

Zastanawialiśmy się jak poprzez projekt #Stargard dla Niepodległej – Kultura przypomnieć o potrzebie przywiązania do własnej państwowości, naszej historii, o szacunku do symboli narodowych, które budują naszą tożsamość, kształtują nas i integrują? Ponieważ naszym zadaniem nie jest nauczanie historii postanowiliśmy mówić o niej w sposób nam dostępny, a jednocześnie atrakcyjny i dający mieszkańcom Stargardu możliwość zaangażowania się we wszystkie działania projektowe. Właśnie dlatego #Stargard dla Niepodległej – Kultura ma charakter warsztatowy, interaktywny i międzypokoleniowy, uzupełniony o dwa wydarzenia kulturalne – koncert „Seniorzy dla Niepodległej” i „Moja Niepodległa”. 

# Stargard dla Niepodległej – Kultura ma swój profil na FB:

http://www.facebook.com/StargarddlaNiepodleglejKultura/ Chcemy by stał się on forum do kontaktu z  nami. Zachęcamy, więc do odwiedzin. Miłe widziane są polubienia, komentarze i udostępnienia. To proste gesty, które nic nie kosztują, a my będziemy pewni, że chcą Państwo z nami świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 

Pokażę Cię Polsko! - spotkanie pierwsze

Proces tworzenia niepodległego państwa polskiego nie jest bezpośrednio związany z historią naszego miasta, nie mniej jednak wysiłek poprzednich pokoleń Polaków walczących o tę niepodległość i wolność jest nam bliski. Mamy taki sam szacunek dla symboli ojczystych i jesteśmy dumni z polskiej historii i tradycji. One budują naszą tożsamość narodową, bez względu na to skąd przybyli do Stargardu, po zakończeniu II wojny światowej, nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie.

 „Pokażę Cię Polsko!” to cykl 12 spotkań z historykiem z wykształcenia i muzealnikiem z zawodu, którego zainteresowania koncentrują się wokół dziejów militarnych Pomorza Zachodniego w XX w. Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy filmów o tematyce historycznej. Zachęcamy do udziału w ankiecie dostępnej już wkrótce w zakładce dotyczącej projektu #Stargard dla Niepodległej – Kultura/Ankiety. Od Państwa zależy, jakie filmy będą prezentowane od września do listopada. Z nami historia nie będzie nudna!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 

lenaHistoria nie musi być nudna!

Wizytówka #Stargard dla Niepodległej – Kultura, czyli krótki opis wszystkich działań projektowych.

​26.06.2018 10:29

Organizatorem zadania # Stargard dla Niepodległej – Kultura jest Stargardzkie Centrum Kultury. Projekt zakłada, że w terminie od 25 maja do 20 listopada w ramach zadania, które  dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” odbędą się spotkania z historykiem i pokazy filmowe pod hasłem „Pokażę Cię Polsko!” oraz warsztaty wokalne  - „Wyśpiewam Cię Polsko!”, warsztaty taneczne –  „Wytańczę Cię Polsko!,” warsztaty plastyczne i rękodzieła – „Wymaluję Cię Polsko!” i dwa wydarzenia kulturalne –  „Seniorzy dla Niepodległej” i „Moja Niepodległa”.

Nasz projekt ma na celu upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz włączenie mieszkańców Stargardu w szerszym niż dotychczas zakresie w godne celebrowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy, więc wszystkich mieszkańców Stargardu do aktywnego udziału we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu! Otwórzmy się na # Stargard dla Niepodległej – Kultura!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 

#Stargard dla Niepodległej - Kultura wystartował!

21.06.2018 13:15

W dniu 20 czerwca 2018 roku, w siedzibie Stargardzkiego Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie robocze zespołu realizującego projekt #Stargard dla Niepodległej – Kultura z partnerami projektu, którymi są:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Stargardzie, a w szczególności Warsztat Terapii Zajęciowej(WTZ),

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie,

Uniwersytet III Wieku w Stargardzie,

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Stargardzie,

Firma Lumix w Stargardzie,

Gmina Miasto Stargard,

Twoje Radio 90,3 FM – partner i patron medialny projektu,

Głos Szczeciński. Oddział w Stargardzie – patron medialny.

Celem spotkania było omówienie poszczególnych działań kulturalno – edukacyjnych, które będą realizowane w ramach projektu. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji, które zadeklarowały chęć czynnego udziału w projekcie m.in. Przedszkole Miejskie Nr 1 i 2, Komenda Hufca ZHP Stargard, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz instruktorzy. Niestety nie wszyscy, w zaproponowanym przez nas terminie, mogli przybyć do SCK, ale zespół projektowy będzie spotykał się co najmniej raz w miesiącu, więc z pewnością przy okazji kolejnych spotkań, będzie nas jeszcze więcej.

Organizatorem zadania #Stargard dla Niepodległej – Kultura jest Stargardzkie Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 

#Stargard dla Niepodległej - Kultura" Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

24.05.2018 10:18

Wnioski rozpatrywane były w dwóch etapach: etapie oceny formalnej, dokonywanej przez Biuro Programu Niepodległa, która polega na stwierdzeniu, czy dany wniosek nie zawiera błędów formalnych i etapie oceny punktowej, dokonywanej przez Zespół Oceniający i Biuro Programu Niepodległa. Wg listy
rankingowej, wśród 218 wniosków, projekt "#Stargard dla Niepodległej - Kultura", znalazł się na 55 miejscu! Minimalna ocena uprawniająca do otrzymania dofinansowania to 70 punktów. ".Ze względu na dużą liczbę
złożonych wniosków, zgodnie z par. 10 ust. 16 regulaminu programu, Dyrektor Biura Programu "Niepodległa" podjął decyzję o podniesieniu progu upoważniającego do otrzymania dotacji do 79,33 punktów." Projekt Stargardzkiego Centrum Kultury uzyskał 83,66 punktów.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". 

Projekt  pn. # Stargard dla Niepodległej – Kultura” otrzymał dofinansowanie!!!

23.05.2018 10:18

Stargardzkie Centrum Kultury aplikowało o dofinansowanie projektu #Stargard dla Niepodległej – Kultura. ze środków Biura Programu Niepodległa -  państwowej instytucji kultury odpowiedzialnej za koordynację obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Do programu złożono 2516 wniosków, spośród których dofinansowanie otrzymało 218 projektów na łączną kwotę 13 mln zł. Nasz projekt został oceniony pozytywnie. Rozpoczynamy więc przygotowania. Oj będzie się działo! Bądźcie z nami! 
Wyniki konkursu: http://mail.mailnews.pl/c/joeqrmzyhq/f2xvyizv0p/

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".