ZESPOŁY I PRACOWNIE

Pracownia Muzyczna

Zespół powstał we wrześniu 2016 roku i swoją działalność prowadzi w Stargardzkim Centrum Kultury.
Członkowie zespołu to ludzie młodzi, uzdolnieni artystycznie i otwarci na nowe wyzwania muzyczne.

Aktualny skład zespołu:

Liwia Żych - uczennica 1 Liceum Ogólnokształcącego oraz szkoły muzycznej. Zakończyła swoją edukację
na trzecim roku II stopnia, ale dalej kształci się w tym kierunku. Kocha śpiewać oraz grać na fortepianie i
gitarze.

Filip Nowak - Uczeń Zespołu Szkół nr 2, gra na instrumentach perkusyjnych od 2 lat. Członek Bigband
Stargard, marzenia artystyczne to posiadanie własnego zespołu, koncerty na znanych scenach
muzycznych.


Paulina Przekopowicz - 24 lata, germanistka i asystentka osoby niepełnosprawnej. Na gitarze basowej gra od 9 lat, jest samoukiem. Od ponad roku gra w Stargardzkiej Orkiestrze- Big Band. Posiadany sprzęt- 4 strunowy OLP i 6strunowy Fame. Ulubieni basiści- Steve Harris (Iron Maiden) i John Myung (Dream Theater). Muzyka to dla niej sposób na relaks, w wolnym czasie lubi się spotkać ze znajomymi i wspólnie pomuzykować.

Piotr Korzeniowski - laureat Przeglądu Młodych Muzyków 2015/16, ambitny, młody człowiek, z ambicjami wokalnymi jak i instrumentalnymi. Swoją przygodę zaczął 8 lat temu od gry na fortepianie, aktualnie gra na gitarze i śpiewa. Muzyka to jego największa pasja.

Agata Michałowska - od dziecka interesuje się muzyką, ale jeśli chodzi o grę na instrumentach zaczęła stosunkowo niedawno. Gra na gitarze i ukulele, oprócz tego należy do stargardzkiej grupy wokalnej DE FACTO. Jej numerem jeden jest zespół Linkin Park, ale uwielbia także muzykę polską i wokalistów takich jak Artur Rojek, Andrus, Mela Koteluk, Maria Peszek i Holkow Quartet.

Krystian Matus - jest absolwentem PSM I i II st. w klasie akordeonu.


Opiekunem zespołu jest Tomasz Staniszewski - akordeonista, laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych, wielokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Stargard w dziedzinie sztuki, Laureat Nagrody dla Stargardzkich twórców kultury, Stypendysta Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, ukończył z wyróżnieniem w 2016 roku Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie akordeonu dr hab. Jerzego Siemaka, współpracował z takimi artystami jak Alicja Węgorzewska, Krzesimir Dębski, Julita Kożuszek, Bogdan Kierejsza, Tomasz Betka.

Dołącz do nas!

Zajęcia odbywają się w sali 08 (wejście od ul. Wojska Polskiego)

Piątek w godz. 16.00 – 18.00
Sobota w godz. 14.00 – 16.00

Instruktor: Tomasz Staniszewski