Aktualności

Zimowe koncerty Rupaków

22.12.2017 10:23

ŚWIĄTECZNE KONCERTY "RUPAKÓW" ZA NAMI!

Za nami największe widowiska świąteczne w Stargardzie. W ciągu dwóch dni, prawie dwutysięczna widownia podziwiała „Rupaki”, które podczas corocznego koncertu zaśpiewały piosenki autorstwa Ewy Krysian. Młodzi wykonawcy sięgnęli po repertuar szczecińskiego, dziecięcego zespołu muzycznego „Arfik”. 


My, to znaczy „Rupaki” i „Arfiki” przyjaźnimy się ze sobą. „Arfik” to banda dzieci, podobna do „Rupaków”, tylko mieszkająca w Szczecinie. Wybierzcie się kiedyś na ich koncerty. Warto! – mówi Ewa Krysian. Liryczne i zabawne teksty ze śniegiem, Mikołajem, z rodziną napisała Barbara Stenka. Pani Basia jest uznaną pisarką książek dla dzieci. Te książki znajdziecie w Empiku i w każdej szanującej się księgarni. Muzykę skomponował Ryszard Leoszewski. Pan Rysiu założyciel „Arfika” napisał setki piosenek, nie tylko dla dzieci. Pięknie też śpiewa w zespole "Sklep z Ptasimi Piórami". Tych Piór - jak tylko uważnie się przysłuchacie, jest wszędzie pełno. – dodaje.


W świątecznym koncercie zatańczyły gościnnie Urszula Kierczyńska i Aleksandra Narkun - tancerki zespołu "Aplauz” pod kierunkiem Agnieszki Dryjańskiej.