Aktualności

wernisaż Doroty Wysockiej-Rzeszutek i Tomasza Rzeszutka

18.02.2019 10:58

14 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Sala108 SCK odbył się wernisaż malarstwa Doroty Wysockiej-Rzeszutek (Sala 108 SCK) i rysunku satyrycznego Tomasza Reszutka (Sala 108 SCK Hol). Oboje mieszkają i pracują w Szczecinie. Są absolwentami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem gromadząc licznych miłośników sztuki. Wystawę można oglądać do 15 marca 2019.Tomasz Rzeszutek

Urodził się w Szczecinie w 1957 r.  Jest rysownikiem i malarzem, absolwentem PLSP w Szczecinie. Należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury,  Związku Polskich  Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej SAiE.

Jako rysownik satyryczny zaistniał w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia publikując 

rysunki  w „Karuzeli”, „Szpilkach”, „Nowym Medyku”, „Politechniku”, „Kulturze”, „Prasie

Polskiej’’, „Odrodzeniu’’, „Tak i Nie’’ oraz regionalnie w „Morze i Ziemia’’ i „Głosie

Szczecińskim’’.

Kilkakrotnie był nagradzany przez  Muzeum Karykatury w  Warszawie - (Nagroda Młodych       

im.H. Grunwalda). Jest również Kilkukrotnym laureat „Satyrykonu’’ - prestiżowego

międzynarodowego konkursu na rysunek satyryczny w Legnicy oraz  laureatem Srebrnej i Brązowej Szpilki przyznawanych przez popularny tygodnik „Szpilki”. W tym stuleciu trzykrotny

laureat konkursu „Karpik’’ w Niemodlinie.


Dorota Wysocka-Rzeszutek

Ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk  Plastycznych  w  Szczecinie. Przez wiele lat była członkiem  ZPAMiG, a obecnie należy do Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAiE. Maluje w technice olejnej.

Wystawy indywidualne: MOK Szczecin Dąbie, MOK Świnoujście, Galeria Event Szczecin, Muzeum Regionalne Wisła, Muzeum Regionalne Wolin, Galeria SAiE.

Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju    i zagranicą.
Lorem ipsum