Aktualności

wernisaż Agaty Drapały

01.07.2019 00:00

28 czerwca 2019 o gdz. 18.00 odbył się w Galerii Sala108 Hol Kina SCK wernisaż pasteli Agaty Drapały. Autorka wystawy jest absolwentką kilku uczelni, pracowała w wielu miejscach w Polsce i w Europie. W swoim życiu podejmowała dużo wyzwań i realizowała projekty, których główną inicjatywą było dawanie innym ludziom radości. Ze sztuką była związana już od dziecka, w jej rodzinie było i jest kilku artystów.

Jako nastolatka stworzyła swoje pierwsze obrazy, ale były one jednocześnie ostatnimi w okresie młodości. Potem, jej życie osobiste związało się z muzyką, a zawodowe z branżą hotelarską i SPA. Dzięki temu poznała wielu wspaniałych ludzi i artystów z różnych dziedzin, co nieustająco inspirowało

ją do tego, by samej podjąć w tym kierunku konkretne działania, i tak się w końcu stało. Seria obrazów, które stworzyła w latach 2016 -2019 r., są właśnie efektem tych wszystkim doświadczeń zarówno jej, jak i tych, które inspirowały ją u innych ludzi. W prezentowanych na wystawie portretach starała się uchwycić wyraz twarzy i gest, ten który towarzyszy ludziom w chwili, kiedy ogarnia ich dany stan emocjonalny wywołany jakąś sytuacją. Prace wykonane są w technice suchych pasteli i kredki olejnej.

Wystawę można oglądać do połowy września 2019.