Aktualności

Wakacyjny Eko festyn - Eko Podchody

01.08.2017 15:20

W minioną sobotę 29 lipca w Parku Chrobrego odbył się kolejny EKO Festyn pod hasłem „EKO Podchody”.

Uczestnicy zabawy plenerowej zmierzyli się z zadaniami, które musieli rozwiązać na trasie eko‑podchodów w wyznaczonych punktach. Harcerze przygotowując poszczególne stacje zadbali o to, aby w ciekawy sposób przekazać wiedzę na temat ekologii. Dzieci poprzez zabawę dowiedziały się jak wykorzystywać surowce wtórne oraz dbać o środowisko. Wszystkie zadania były o tematyce ekologicznej.


Gra to nie jedyna atrakcja, która została przygotowana dla dzieci. W parku był także kącik do malowania farbami, kredą, stanowiska interaktywne typu Power-Bike i Sun-Power oraz plenerowy zestaw do gry w warcaby. Na stoisku z eko-biżuterią można było samodzielnie zrobić bransoletkę czy naszyjnik.


Proeuropejskie Centrum Ekologiczne przygotowało ciekawą prelekcję z pokazem multimedialnym. Podczas festynu odbył się również kiermasz wyrobów pszczelarskich i rękodzielniczych, m.in. biżuterii, wyrobów wikliniarskich i mydeł ekologicznych. Uczestnicy mogli także spróbować naturalnych wyrobów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz pysznego ciasta.


Tego dnia nikt z przybyłych do Teatru Letniego, na pewno się nie nudził, a wspaniała pogoda  zapewniła miłe i rodzinne popołudnie.